Даний препарат належить до групи комбінованих лікарських засобів на основі анальгетиків, призначених для лікування застуди, больових відчуттів.

Основні діючі компоненти взаємно доповнюють дію один одного, надаючи комплексний вплив, активно допомагаючи боротися із захворюванням.

Зокрема, парацетамол (ацетамінофен), який також є одним з основних діючих засобів препарату, також володіє властивостями ненаркотического анальгетика, здатного впливати на ЦНС, а також на больовий і теплорегуляційні центри. Має аналгетичну і жарознижуючим ефектом.

Вітамін С (аскорбінова кислота) є важливим компонентом імунітету, будучи антиоксидантом. Підвищує здатність організму до адаптації, посилює можливості до опору інфекції.

Має властивість посилювати синтезування колагену, активує регенеративні процеси, нормалізує властивість капілярів до проникності.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини: парацетамол (він же – ацетамінофен), кислота аскорбінова.

Допоміжні речовини: бутилпарабен, натрію бензоат, пропіленгліколь, гліцерин, сорбітолу 70% розчин, сироп кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, натрію сахаринат, лимонна кислота, смакова добавка, вода очищена, тощо.

Проводиться у формі перорального розчину (сиропу), у флакончиках-крапельницях, обсягом по 15 мл В одній краплі об'ємом 0,8 мл міститься 60 мг парацетамолу (ацетамінофену) і 8 мг аскорбінової кислоти.

Свідчення

Даний лікарський засіб застосовують при необхідності купірувати біль і лихоманку.

Застосовується зазвичай при станах, яке супроводжує больовий синдром, гарячка, запальні процеси, зокрема, при лікуванні застуди, грипу, інших гострих респіраторних захворюваннях у дітей в віці від 3 місяців до 2 років.

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) на один з компонентів препарату.

Також протипоказано застосування при явно виражених порушеннях роботи печінки або нирок.

Не рекомендується сумісне застосування з препаратами, що містять барбітурати, оскільки дана речовина знижує жарознижувальний ефект.

У педіатрії застосовується у віці від 3 місяців до 2 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

При лікуванні вагітних жінок протипоказаний.

Якщо є необхідність приймати даний препарат, то на час лікування лактацію (грудне годування слід припинити.

Спосіб застосування та дози

Перед застосуванням препарат слід збовтати!

Дози, рекомендовані при застосуванні даного препарату у дітей віком:

- від 3 до 6 місяців – по 0,4 мл;

- від 6 до 12 місяців – по 0,8 мл;

- від 1 року до 2 років – по 0,8 – 1,2 мл

Частота прийому – не більше 4 разів на добу, з тимчасовими інтервалами не менше 4 годин.

Тривалість лікування не повинна перевищувати 5 днів.

Передозування

При передозуванні спостерігаються:

- нудота, блювання, гастралгія;

- сплутаність свідомості, пригнічення центрів дихання, кома;

- гіпотермія, артеріальна гіпотензія, тахікардія;

- ниркова/печінкова недостатність.

Антидот для парацетамолу - ацетилцистеїн, метіонін.

При випадковому вживанні внутрішньо слід провести промивання шлунка, прийняти сорбенти. Показаний форсований діурез.

Побічні ефекти

Терапія цим препаратом може викликати побічні реакції, зокрема, у вигляді:

- алергічних реакцій, аж до анафілактичного шоку;

- зниження швидкості психомоторики;

- запаморочення;

- сонливості;

- тахікардії, брадикардії, аритмії;

- нудоти і блювоти, запору;

- порушення системи крові (лейкопенії, гранулоцитопенії, агранулоцитозу);

- інтерстиціального нефриту, тромбоцитопенії, анемії;

- атаксії, артеріальної гіпотензії, міастенії.

Можливо забарвлення сечі в червоний колір.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 2 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Зберігати в сухому місці, недоступному для дітей, при температурі не нижче 15 і не вище 25°С.