Даний лікарський засіб – комбінований препарат, який застосовується для лікування застудних захворювань.

Входить в групу анальгетиків, антипіретиків, парацетамолов і комбінацій без психолептиков.

Парацетамол, що входить до складу препарату, є знеболювальну і жарознижувальну лікарським засобом. Він впливає на центр терморегуляції, розташований в гіпоталамусі і здатний інгібувати синтез простагландинів.

Кофеїн, що входить до складу вказаного лікарського засобу, стимулює нервову систему, в тому числі дихальний центр, який здатний збільшувати швидкість і глибину насичення легенів киснем, збільшує тонус скелетних м'язів, знижуючи поріг гіперкапнії.

Речовина декстрометорфан – опіоїдний речовина, яка виробляє протикашельний ефект, завдяки здатності збільшувати поріг чутливості кашльового центру, при цьому не пригнічуючи дихання. Як наслідок, ефективний від кашлю будь-якої етіології.

Не має наркотичного, знеболюючого або снодійної дії.

Компонент хлорфеніраміну малеат є антигістамінним (протиалергічну) засобом, що здатний блокувати блокатор Н1-рецепторів, знижувати набряклість місцевого характеру зменшує сльозотечу, ринорею, а також блокує свербіж в очах і в носових пазухах.

Фенилефрина гідрохлорид, в свою чергу, - ефективний симпатомиметиків, який має здатність впливати на адренергічні рецептори, виробляти судинозвужувальну дію, знижувати гіперемію, набряки слизової оболонки, розташованої в пазухах носа. Зменшує застійні явища і поліпшує прохідність дихальних шляхів, полегшуючи дихання.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини препарату – парацетамол, кофеїн, декстрометорфан, хлорфеніраміну малеат і фенилефрина гідрохлорид. В якості допоміжних речовини виступають: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, метилпарабен, магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят, тощо.

Проводиться у формі таблеток, причому одна таблетка препарату містить 500 мг парацетамолу, 30 мг кофеїну, 10 мг декстрометорфану гідроброміду, 2 мг хлорфеніраміну малеату і 10 мг фенилефрина гідрохлориду.

Свідчення

Даний лікарський засіб застосовують для лікування симптомів застудних захворювань, грипу, ГРВІ.

Зокрема, таких, що характеризуються гарячкою, кашлем, «закладеністю» (набряком) носових пазух, гіперемією, головним і м'язовим болем.

Препарат починає діяти через півгодини після прийому і триває протягом 6 годин поспіль.

Протипоказання

Не застосовується, якщо у пацієнта спостерігається підвищена чутливість (алергія) щодо одного з компонентів, які входять до складу препарату.

Також не застосовується, якщо у людини є:

- глаукома;

- бронхіальна астма;

- артеріальна гіпертензія;

- шлуночкова тахіаритмія;

- епілепсія;

- алкоголізм;

- гострий панкреатит, гепатит;

- тяжкі захворювання серця, гіпертиреоз;

- порушення сну, емфізема;

- схильність до спазмів судин;

- застосування інгібіторів моноаміноксидази (МАО);

- обструктивні захворювання легень;

- хронічний бронхіт.

З обережністю призначають для лікування хворих, у яких діагностовано:

- порушення роботи серця;

- транзиторна артеріальна гіпертензія;

- гіпертрофія простати;

- захворювання нирок і печінки;

- тиреотоксикоз.

В період лікування не слід вживати алкогольні напої.

У педіатричній практиці застосовується при віком старше 12 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

З обережністю застосовується для лікування вагітних або годуючих жінок.

Особливо слід проявити обережність при лікуванні вагітних в I триместрі.

Спосіб застосування та дози

Даний лікарський засіб Грипосан Плюс застосовується перорально.

Дорослі та діти старше 12 років приймають по 1 таблетці препарату 3-4 рази на день.

Інтервал між прийнятими таблетками – від 3-4 годин.

Тривалість лікування визначає лікуючий лікар. Без призначення лікаря допустимо приймати таблетки не більше 7 днів. Якщо стан погіршився або не покращився, то слід звернутися до лікаря.

Не слід приймати ці ліки одночасно з іншими препаратами, що містять парацетамол.

Передозування

Передозування зазначеного лікарського засобу може викликати такі симптоми, як:

- запаморочення, летаргія, ністагм, атаксія, гіперактивність;

- пригнічення дихання, галюцинації, припливи крові;

- зниження артеріального тиску;

- тахікардію, роздратованість, утруднення сечовипускання, судоми, спрага;

- диспепсичні розлади – нудота, блювання;

- атропіноподібні симптоми (частіше - у дітей);

- порушення метаболізму глюкози, метаболічний ацидоз;

- погіршення роботи печінки і нирок.

Рекомендується симптоматики лікування – промивання шлунка, прийом сорбентів.

Слід також прийняти діазепам при порушенні або хлорпромазин при судомах.

Для зняття аритмії застосовують бета-блокатори. При передозуванні парацетамолом - N-ацетилцистеїн, при блюванні – метіонін (перорально).

При пригніченні дихання може застосовуватися штучна вентиляція легенів, в якості антагоніста декстрометорфану – налоксон. Зазначений препарат допустимо застосовувати у випадку, якщо дозування перевищила максимально допустиму в 100 і більше разів.

Побічні ефекти

Терапія цим препаратом, у випадку проявів реакції гіперчутливості, що може викликати алергічні реакції у вигляді:

- свербежу, кропив'янки;

- шкірної висипки, набряків.

Також можуть виникнути:

- сонливість, запаморочення, летаргія, психічна залежність, тривожність, страхи, судоми;

- збудження, дратівливість, диплопія, міоз, отит, істерія, неврит, пригнічення кашльового рефлексу;

- нудоти, болю в животі, інших диспепсичних явищ;

- ортостатична гіпотензія, втрата свідомості, тахікардія, головний біль;

- підвищення в'язкості мокротиння, закладеність носа;

- жовтяниця, інші порушення роботи печінки;

- ниркова коліка, асептична піурія, гломерулонефрит, папілярний некроз, дизурія;

- спазми сечовивідних шляхів, затримка сечі, порушення менструального циклу;

- анафілактичний шок, гемолітична анемія, сухість у роті, горлі, носі.

У разі, якщо внаслідок прийому даного препарату з'явилися які-небудь незвичайні побічні ефекти, слід звернутися до лікаря з приводу можливих змін схеми лікування.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності препарату – не більше 4 років від дати виробництва, вказаної на упаковці.

Зберігати в сухому місці, недоступному для дітей, при температурі не вище 25°С.