Дане лексредство входить в групу комбінацій фармвеществ - анальгетиків і антипіретиків і застосовуються в якості жарознижуючих, легких знеболюючих та протизапальних засобів.

Основні активні компоненти – парацетамол, аскорбінова кислота, фенирамина малеат та фенілефрину гідрохлорид. Механізм жарознижуючої характеру парацетамолу зумовлений здатністю впливу на центральну нервову систему за допомогою блокування синтезу її простагландинів. Таке можливо завдяки здатності гальмувати циклооксигеназу-1 і 2. При цьому також відбувається вплив на центри в ЦНС, які відповідають за роботу теплорегуляційних і больових центрів.

Фенирамина малеат блокує гістамінові рецептори, попереджаючи розвитку алергічного риніту. Фенілефрину гідрохлорид має судинозвужувальну ефектом, завдяки якому усувається набряклість слизових оболонок, у тому числі в носових пазухах, знижуючи прояви риніту. Вітамін С зміцнює кровоносні судини.

Склад і форма випуску

Головні діючі речовини: парацетамол, аскорбінова кислота, фенирамина малеат та фенілефрину гідрохлорид.

Препарат надходить у продаж у формі порошку зі смаком лимона, апельсина або малини, фасованого в пакети-саше, в кожному з яких міститься 325 мг парацетамолу, 50 мг аскорбінової кислоти, 20 мг фенирамина і 10 мг фенілефрину.

Свідчення

Зазначений фармпрепарат застосовують для симптоматичного лікування болю, підвищеної температури тіла, набряклості в носових пазухах, які супроводжують простудні захворювання.

Зокрема, ефективний при лікуванні:

- риніту, ринореї, синуситу, ринофарингіту, алергічного риніту.

- підвищеної температури тіла при ГРВІ, застуді.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Також протипоказаний при:

- тяжких порушеннях роботи нирок;

- тяжких порушеннях роботи печінки.

- глаукомі, аденомі простати;

- артеріальної гіпертензії, хворобах щитовидної залози;

- цукровому діабеті;

- емфіземі легень, хронічному бронхіті.

Препарати, що містять парацетамол, не слід приймати одночасно з іншими препаратами, які містять аналогічне діюча речовина, щоб уникнути виникнення побічних ефектів або передозування.

У педіатрії не застосовується до досягнення 12-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У період вагітності призначення даного препарату можливе тільки при крайніх для життя показаннях, при призначенні і під контролем лікаря.

У разі, якщо є необхідність прийому препарату в період лактації, то його слід припинити на період лікування.

Спосіб застосування та дози

Даний препарат застосовують перорально, бажано між прийомами їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Рекомендована середня доза для дорослих – по 1 пакетику, попередньо розчиненому в гарячій воді, 3-4 рази в день. Між дозами повинно пройти не менше 4 годин.

Тривалість лікування, більш точне дозування та її корекція визначаються в індивідуальному порядку лікарем.

Передозування

Передозування може викликати посилення побічних ефектів, зокрема, у вигляді порушень роботи печінки, блідості, анемії, гепатонекрозу.

У разі надмірного прийому всередину рекомендується застосувати симптоматичне лікування, провести промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

При лікуванні цим препаратом побічні ефекти виникають вкрай рідко, оскільки препарат добре переноситься.

Зрідка можуть виникнути побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій – алергічної кропив'янки, свербежу, висипу, набряклості, мільтиформної ексудативної еритеми.

Також можливі такі побічні ефекти, як:

- нудота, блювання, запаморочення;

- анемія, тромбоцитопенія;

- порушення роботи печінки і нирок, кровоносної системи;

- підвищення активності ферментів печінки, гепатонекроз;

- підвищення внутрішньоочного тиску.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – не більше 2 років з дати випуску, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна перевищувати 30°С.