Мілістан Мультисимптомный – комбінований засіб, що застосовується при застуді. У його складі присутні протикашльову, антигістамінну (протиалергічний) кошти і анальгетик (знеболюючий компонент).

Склад і форма випуску

Діючі компоненти: цетиризину гідрохлорид (10 mg), парацетамол (325 mg), декстрометорфану гідробромід (15 mg), хлорфенірамін малеату (2 mg).

Додаткові компоненти: кукурудзяний крохмаль, целюлоза мікрокристалічна, метилпарабен, пропілпарабен, лаурилсульфат натрію, магнію стеарат, тальк, колоїдний діоксид кремнію, пропіленгліколь, гіпромелоза, натрію крохмальгліколят, поліетиленгліколь 4000, діоксид титану.

Випускається Мілістан Мультисимптомный у формі таблеток.

Свідчення

Мілістан Мультисимптомный застосовується для швидкого полегшення симптомів грипу, інших ГРВІ, що супроводжуються сухим подразнюючим кашлем, високою температурою, сльозотечею, нежиттю, головним болем, закладеністю носа, м'язової або суглобової болем, включаючи хворобливі стани c алергічними проявами.

Протипоказання

Мілістан Мультисимптомный не можна застосовувати:

  • при підвищеній чутливості (алергії), непереносимості будь-яких інгредієнтів;

  • при порушеннях роботи нирок і/або печінки;

  • при вродженій гіпербілірубінемії;

  • при вагітності;

  • при недостатності глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;

  • при годуванні груддю;

  • при захворюваннях крові;

  • при алкоголізмі;

  • при вираженій анемії;

  • при непрохідності кишечника;

  • при лейкопенії;

  • при пілородуоденальному стенозі;

  • при порушенні згортання крові;

  • при аритміях;

  • при закритокутовій глаукомі;

  • при епілепсії;

  • при гіпертиреозі;

  • при ризик затримки сечі (захворюваннях простати, уретри);

  • при важкої гіпертонії;

  • при ураженні коронарних артерій;

  • при цукровому діабеті;

  • при дихальної недостатності;

  • при прийомі СІЗЗС, інгібіторів MAO;

  • до 12 років.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Таблетки призначені для прийому всередину.

Пацієнтам старше 12 років рекомендується приймати 1 каплете (таблетці) на добу. Тривалість лікувального курсу для дорослих обмежена 7 добою, для дітей віком 12-18 років – 3 цілодобово.

Передозування

Ознаки передозування: втрата апетиту, ниркова коліка, серцева аритмія, тахікардія, інтерстиціальний нефрит, порушення сну, тахіпное, затримка сечовипускання, запаморочення, панкреатит, психомоторне збудження, головний біль, сонливість, тремор, порушення орієнтації, свербіж, стомлюваність, висип, сплутаність свідомості, мідріаз, нездужання, занепокоєння, ступор, пригнічення дихання, двоїння в очах, гепатонекроз, судоми, больові відчуття в наджелудочной області, блідість шкірних покривів, блювання, розвиток печінкової недостатності, коматозного стану.

При підозрі на передозування слід негайно звернутися за медичною допомогою.

Проводиться екстрене промивання шлунка, призначення сорбентів, N-ацетилцистеїну.

Побічні ефекти

Можливі шкірні висипання, ангіоневротичний набряк, кропив'янка, еритема, токсичний епідермальний некроліз, свербіж, набряк, печія, порушення печінкової функції, біль у животі, нудота, гастрит, метеоризм, діарея, гіпербілірубінемія, запор, гіпоглікемія, риніт, сухість у роті, фарингіт, закладеність носа, анемія (гемолітична, апластична), тромбоцитопенія, метгемоглобінемія, сульфгемоглобінемія (ціаноз, задишка, серцевий біль), бронхоспазм, лейкопенія, агранулоцитоз, запаморочення, ейфорія, дисгевзія, головні болі, судоми, сонливість, парестезії, порушення, рухові розлади, шум у вухах, нервозність, запаморочення, сонливість/безсоння, депресія, неврит, агресія, невроз, порушення координації, лабіринтит, дратівливість, втома, нервовий тик, сплутаність свідомості, галюцинації, зміни поведінки, тривожність, затримка сечі, утруднене сечовипускання, енурез, порушення акомодації, нечіткість зору, светобоязнь_ збільшення внутрішньоочного тиску, мимовільні рухи очей, прискорене серцебиття, коливання тиску, аритмія, імпотенція, порушення менструації, втомлюваність, нездужання, набряки, збільшення ваги, гіпергідроз.

Умови і терміни зберігання

При 15-25°С. Термін придатності Милистана Мультисимптомного – три роки.