Це лікарський засіб відноситься до комбінованих препаратів, що застосовуються в якості жарознижуючих, протикашльових і легких знеболюючих засобів.

Головні діючі речовини – парацетамол, бромгексину гідрохлорид, аскорбінова кислота, кальцію глюконат, рутозида тригідрат. Механізм жарознижуючої характеру парацетамолу зумовлений здатністю впливу на центральну нервову систему за допомогою блокування синтезу її простагландинів. Таке можливо завдяки здатності гальмувати циклооксигеназу-1 і 2. При цьому також відбувається вплив на центри в ЦНС, які відповідають за роботу теплорегуляційних і больових центрів. Парацетамол не володіє протизапальним ефектом. Як наслідок, препарат не чинить впливу на стан водно-сольового балансу, а також слизову поверхню в ШКТ.

Бромгексин є муколитическим засобом, розріджують мокротиння. Аскорбінова кислота та кальцію глюконат зміцнюють імунітет, а рутин зміцнює кровоносні судини, попереджаючи їх ламкість.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини – парацетамол, бромгексину гідрохлорид, аскорбінова кислота, кальцію глюконат, рутозида тригідрат.

Препарат надходить у продаж у формі порошку, фасованого в пакети-саше вагою 5 грам.

У складі - 500 мг парацетамолу, 8 мг бромгексину, 200 мг кальцію глюконату, 20 мг рутозида.

Свідчення

Зазначений фармпрепарат застосовують для симптоматичного лікування болю і підвищеної температури тіла слабкою та середнього ступеня вираженості, а також для придушення кашльового рефлексу. Зокрема, ефективний при:

- ГРВІ та грипоподібних станів, що характеризуються болями в м'язах і гіпертермією;

- кашлі з трудноотделяемой мокротою, риніті.

Також препарат сприяє зміцненню імунної системи.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Також протипоказаний при:

- тяжких порушеннях роботи нирок;

- тяжких порушеннях роботи печінки;

- порушення дихання через пригнічення дихального центру;

- легеневої недостатності;

- глаукомі;

- епілепсії.

У педіатрії не застосовується до досягнення 12-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У період вагітності призначення даного препарату можливе тільки при крайніх для життя показаннях, при призначенні і під контролем лікаря.

У разі, якщо є необхідність прийому препарату в період лактації, то його слід припинити на період лікування.

Спосіб застосування та дози

Даний препарат приймають перорально, між прийомами їжі, розчиняючи 1 дозу порошку в 100 мл гарячої води.

Рекомендована разова доза – по 1 дозі 3-4 рази в день.

Не слід застосовувати довше 3-5 днів.

Тривалість лікування, більш точне дозування та її корекція визначаються в індивідуальному порядку лікарем.

Передозування

Передозування може викликати посилення побічних ефектів, зокрема, у вигляді порушень роботи печінки, блідості, анемії, гепатонекрозу. Тривалий прийом кофеїну може викликати збудження ЦНС, тахікардію.

У разі надмірного прийому всередину рекомендується застосувати симптоматичне лікування, провести промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

При лікуванні цим препаратом побічні ефекти виникають вкрай рідко, оскільки препарат добре переноситься.

Зрідка можуть виникнути побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій – алергічної кропив'янки, свербежу, висипу, набряклості, мільтиформної ексудативної еритеми.

Також можливі такі побічні ефекти, як:

- нудота, блювання, запаморочення;

- анемія, тромбоцитопенія;

- порушення роботи печінки і нирок, кровоносної системи;

- підвищення активності ферментів печінки, гепатонекроз;

- збудливість ЦНС, безсоння;

- тахікардія.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – не більше 3 років з дати випуску, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна перевищувати 25°С.