Це комбінований препарат, що застосовується при застуді. Парацетамол блокує продукцію простагландинів у головному мозку шляхом пригнічення ферменту ЦОГ, впливаючи на мозкові центри болю, регуляції температури. Має жарознижувальну, помірну знеболювальну дію. Фенілефрин має альфа-адреноміметичну, судинозвужувальну дію (зменшує набряк, гіперемію слизової оболонки носа, вираженість ексудативних явищ, відновлює вільне дихання; знижує тиск в параназальних порожнинах, середньому вусі). Фенирамин має протинабрякові, антиалергічними властивостями. Кофеїн надає збудливу дію на ЦНС: підсилює і регулює процеси збудження у корі, сосудодвигательном та дихальному центрах, стимулює психічну діяльність. Вітамін C має відновні властивості, бере участь в окисно-відновних реакціях, впливає на білковий обмін, покращує проникність капілярів.

Склад і форма випуску

Активні речовини (в одному саше): парацетамол (750 мг), вітамін С (200 мг), фенирамина малеат (20 мг), фенілефрин гідрохлорид (10 мг), кофеїн (30 мг).

Допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, сахароза, натрію цитрат, натрію сахарин, барвник хіноліновий жовтий, смакова добавка «лимон».

Випускається у вигляді порошку для приготування перорального розчину.

Свідчення

Препарат застосовується для полегшення симптомів грипу, інших ГРВІ, що супроводжуються високою температурою, кашлем, сльозотечею, головним болем, нежитем, закладеністю носа, суглобової/м'язовим болем.

Протипоказання

Ринза Хотсип з Вітаміном с зі Смаком Лимона не можна призначати:

- при алергії на компоненти;

- при непереносимості допоміжних речовин;

- при пілородуоденальних обструкції;

- при гострому панкреатиті;

- при тяжкій дисфункції печінки і/або нирок;

- при гіпертиреозі;

- при захворюваннях серця (важка артеріальна гіпертензія, виражений атеросклероз, схильність до спазму судин, ІХС, тяжка аритмія);

- при хронічному алкоголізмі;

- при обструкції шийки сечового міхура;

- при прийомі трициклічних антидепресантів, бета-блокаторів, інгібіторів моноаміноксидази;

- при гіперплазії передміхурової залози;

- при закритокутовій глаукомі;

- дітям до 15 років.

З обережністю:

- при феохромоцитомі;

- при бронхіальній астмі, ХОЗЛ;

- при алкоголізмі;

- при цукровому діабеті;

- при патології крові;

- при епілепсії;

- при вродженій гіпербілірубінемії (синдром Дубіна-Джонсона, синдром Жильбера, синдром Ротора).

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Ринза Хотсип з Вітаміном с зі Смаком Лимона в ці періоди не застосовують.

Спосіб застосування та дози

Препарат показаний для перорального (всередину) прийому не залежно від їжі, але не натще.

Безпосередньо перед прийомом вміст пакетика потрібно залити гарячою водою, перемішати до повного розчинення.

Стандартна доза: дорослим, дітям від 15 років – один пакетик до трьох разів на добу.

Мінімальний інтервал між прийомами – 4 години.

Максимальна тривалість лікування – 5 днів.

Передозування

Симптоми: блювання, блідість, головний біль, відсутність апетиту, біль у животі, ураження печінки (у т. ч. недостатність), метаболічний ацидоз, енцефалопатія, кома, гостра ниркова недостатність, серцева аритмія, підвищення артеріального тиску, брадикардія.

При передозуванні рекомендується звернутися за невідкладною медичною допомогою. Застосовують метіонін (перорально) або ацетилцистеїн (внутрішньовенно) в перші 48 годин після передозування. Показана симптоматична терапія.

Побічні ефекти

Можливі алергічні прояви, свербіж, диспепсичні розлади (нудота, діарея), зміни аналізу крові (лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, панцитопенія, метгемоглобінемія, гемолітична, апластична анемія), підвищення артеріального тиску, запаморочення, головні болі, безсоння, відчуття серцебиття, рефлекторна брадикардія, нефротоксичність, бронхоспазм.

Умови і терміни зберігання

Зберігати Ринза Хотсип з Вітаміном с зі Смаком Лимона при 15-25°С не більше 3 років.