Склад і форма випуску

Риностоп випускається у вигляді крапель, спрею, таблеток і сиропу. Головний діючий інгредієнт препарату – ксилометазолин.

Свідчення

Риностоп застосовується для полегшення і усунення нападів гострих алергічних ринітів, синуситів, полінозів, середніх отитів, а також при підготовці пацієнта до проведення лабораторно-діагностичних досліджень у порожнині носа.

Протипоказання

Риностоп не призначається, якщо в анамнезі хворого є закритокутова глаукома, атрофічний риніт, артеріальна гіпертензія, прискорене серцебиття, виражений атеросклероз, чрепно-мозкова травма або операція на головному мозку, гіпертиреоз, гіперчутливість до ксилометазолину.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Під час лактації та вагітності Риностоп може призначатися тільки після співвідношення шкоди і користі. При призначенні препарату для лікування жінки на стадії лактації необхідно розглянути питання про необхідність припинення вигодовування на час лікування.

Спосіб застосування та дози

Розчин Риностопа 0,1% в краплях призначають дітям, яким виповнилося 6 років. Препарат вводять по 1 - 2 краплі в обидві ніздрі 3 р/с, для терапії дітей від 2 до 6 років застосовують 0,05% розчин по 1 – 2 краплі 3 р/с. Тривалість лікування 5 днів

Риностоп 0,1% у вигляді спрею, використовують для одноразового впорскування в носові ходи 3 р/з Від 2 до 6 років використовують 0,05% спрей Риностоп, його призначають по 1 впорскуванню 3 р/с. Тривалість лікування 5 днів.

Риностоп у вигляді сиропу застосовують для лікування малюків від 2 до 12 років. Добова доза препарату Риностоп в сиропі для терапії дітей від 2 до 5 років – по 5 мл речовини розділених на два прийоми, від 6 до 12 років – 10 мл розділених на 2 прийоми. Курс лікування 5 днів.

Таблетки Риностоп призначають для лікування дітей віком від 6 до 12 років по 0,5 таблетки від 2 до 4 разів на добу, діти старше 12 років повинні приймати по 1 таблетці від 2 до 4 разів на добу.

Передозування

При використанні для лікування підвищених доз препарату Риностоп у хворого можливий розвиток і посилення побічних симптомів. При передозуванні препарату в таблетках у хворого може спостерігатися виникнення порушень з боку роботи серцево-судинної і центральної нервової систем. При розвитку будь-яких небажаних симптомів рекомендується негайно повідомити про них лікаря.

Побічні ефекти

Риностоп при тривалому прийомі може викликати гіперсекрецію слизової носа, запаморочення, головні болі, порушення свідомості, емоційну лабільність, безсоння, підвищену тривожність, розвиток різних алергічних реакцій, що проявляються свербінням, сухістю та подразненням слизової носа та носоглотки, шкірними висипаннями та кропив'янкою

Умови і терміни зберігання

Риностоп потрібно зберігати в темному, сухому та недоступному для дітей місці. Тривалість зберігання лікарського засобу 36 місяців. Не застосовуйте препарат після закінчення терміну зберігання.