Фармацитрон – комбінований препарат, який чинить протизапальну, жарознижувальну, протиалергічну, знеболюючу дії.

Склад і форма випуску

Діючі компоненти: фенілефрину гідрохлорид (10 mg), парацетамол (500 mg), аскорбінова кислота (50 mg), фенирамина малеат (20 mg). Містить також додаткові компоненти.

Випускається Фармацитрон у формі порошку для приготування напою.

Свідчення

Фармацитрон застосовується для симптоматичного лікування грипу та інших ГРВІ, що супроводжуються головним болем, кашлем, високою температурою, нежиттю, закладеністю носа, відчуття ломоти, ознобом, м'язової або суглобової болем.

Протипоказання

Фармацитрон не можна застосовувати:

  • до 14 років;

  • при підвищеній чутливості (алергії) до інгредієнтів;

  • при прийомі деяких ліків (дивитися аркуш-вкладиш);

  • при порушеннях роботи нирок і/або печінки;

  • при недостатності глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;

  • при вродженій гіпербілірубінемії;

  • при фенілкетонурії;

  • при алкоголізмі;

  • при лейкопенії;

  • при захворюваннях крові;

  • при анемії;

  • при артеріальній гіпертензії;

  • при важких формах аритмії;

  • при ішемічній хворобі серця;

  • при атеросклерозі;

  • при гіпертиреозі;

  • при гострому панкреатиті;

  • при закритокутовій глаукомі;

  • при ризик затримки сечі (захворюваннях простати, уретри);

  • при пілородуоденальному стенозі;

  • при бронхіальній астмі;

  • при феохромоцитомі;

  • при тромбозі;

  • при тромбофлебіті;

  • при цукровому діабеті;

  • при вагітності;

  • при годуванні груддю;

  • при епілепсії;

  • при станах, що супроводжуються підвищеним збудженням;

  • при порушеннях сну.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

Протипоказано.

Спосіб застосування та дози

Вміст пакетика слід розчинити в склянці гарячої води (не окропу) і випити. Прийом препарату можна повторити через 3-4 години, але не більше 3 пакетиків на добу.

Максимальний термін застосування – 5 днів.

Передозування

Симптоми: запаморочення, панкреатит, психомоторне збудження, серцева аритмія, втрата апетиту, тахікардія, інтерстиціальний нефрит, порушення сну, затримка сечовипускання, головний біль, порушення орієнтації, сонливість, тремор, стомлюваність, висип, сплутаність свідомості, втома, неспокій, порушення свідомості, пригнічення дихання, гепатонекроз, судоми, блідість шкірних покривів, блювання, розвиток печінкової недостатності, коматозного стану.

Проводиться екстрене промивання шлунка, призначення сорбентів, N-ацетилцистеїну.

Побічні ефекти

Можливі порушення печінкової функції, біль у животі, нудота, гастрит, метеоризм, діарея, шкірні висипання, ангіоневротичний набряк, кропив'янка, еритема, токсичний епідермальний некроліз, свербіж, набряк, печія, гіпербілірубінемія, запор, гіпоглікемія, риніт, сухість у роті, фарингіт, закладеність носа, анемія, тромбоцитопенія, імпотенція, порушення менструації, ціаноз, задишка, серцеві болі, бронхоспазм, лейкопенія, агранулоцитоз, запаморочення, ейфорія, дисгевзія, головні болі, судоми, сонливість, парестезії, збудження, нервозність, запаморочення, сонливість/безсоння, рухові розлади, шум у вухах, депресія, неврит, агресія, невроз, нервовий тик, сплутаність свідомості, галюцинації, зміни поведінки, тривожність, затримка сечі, порушення координації, лабіринтит, дратівливість, стомлюваність, утруднене сечовипускання, енурез, світлобоязнь, збільшення внутрішньоочного тиску, мимовільні рухи очей, порушення акомодації, нечіткість зору, прискорене серцебиття, коливання тиску, аритмія, втомлюваність, нездужання, набряки, збільшення ваги, пітливість.

Умови і терміни зберігання

Зберігати не більше 3 років при 15-25°С.