Даний фармацевтичний препарат відноситься до комбінованих ліків - анальгетиків і антипиретикам, а також алкалоїди, і застосовуються в якості жарознижуючих і легких знеболюючих засобів.

Основні активні компоненти – парацетамол, пропіфеназон і кофеїн. Пропіфеназон виявляє аналгетичний ефект. Механізм жарознижуючої характеру парацетамолу зумовлений здатністю впливу на центральну нервову систему за допомогою блокування синтезу її простагландинів. Таке можливо завдяки здатності гальмувати циклооксигеназу-1 і 2. При цьому також відбувається вплив на центри в ЦНС, які відповідають за роботу теплорегуляційних і больових центрів. Парацетамол не володіє протизапальним ефектом. Як наслідок, препарат не чинить впливу на стан водно-сольового балансу, а також слизову поверхню в ШКТ.

Кофеїн відноситься до алкалоідние групі препаратів. Володіє властивістю легкого знеболюючого і збудливого кошти. Основна його властивість, що застосовується при лікуванні грипу та застуди – здатність підсилювати (при застосуванні у незначних дозах) аналгетичну дію парацетамолу.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини – парацетамол, пропіфеназон і кофеїн.

Препарат надходить у продаж в таблетованій формі, по 250 мг парацетамолу, 210 мг пропіфеназону та 50 мг кофеїну в 1 таблетці.

Свідчення

Зазначений фармпрепарат застосовують для симптоматичного лікування болю і підвищеної температури тіла слабкою та середнього ступеня вираженості, а також для придушення кашльового рефлексу. Зокрема, ефективний при:

- ГРВІ та грипоподібних станів, що характеризуються болями в м'язах і гіпертермією;

- артралгії, міалгії, невралгії, мігрені, зубному болю, головного болю, альгодисменореї.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Також протипоказаний при:

- тяжких порушеннях роботи нирок;

- тяжких порушеннях роботи печінки;

- порушення дихання через пригнічення дихального центру;

- легеневої недостатності;

- глаукомі;

- епілепсії.

У педіатрії не застосовується до досягнення 12-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У період вагітності призначення даного препарату можливе тільки при крайніх для життя показаннях, при призначенні і під контролем лікаря.

У разі, якщо є необхідність прийому препарату в період лактації, то його слід припинити на період лікування.

Спосіб застосування та дози

Даний препарат приймають перорально, між прийомами їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Рекомендована разова доза – по 1-2 таблетки, добова доза – не більше 6 таблеток на день.

Наступну дозу можна прийняти не раніше ніж через 4-6 годин.

Не слід застосовувати довше 3 днів як жарознижуючий засіб і не довше 5 днів як знеболюючий засіб.

Тривалість лікування, більш точне дозування та її корекція визначаються в індивідуальному порядку лікарем.

Передозування

Передозування може викликати посилення побічних ефектів, зокрема, у вигляді порушень роботи печінки, блідості, анемії, гепатонекрозу. Тривалий прийом кофеїну може викликати збудження ЦНС, тахікардію.

У разі надмірного прийому всередину рекомендується застосувати симптоматичне лікування, провести промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

При лікуванні цим препаратом побічні ефекти виникають вкрай рідко, оскільки препарат добре переноситься.

Зрідка можуть виникнути побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій – алергічної кропив'янки, свербежу, висипу, набряклості, мільтиформної ексудативної еритеми.

Також можливі такі побічні ефекти, як:

- нудота, блювання, запаморочення;

- анемія, тромбоцитопенія;

- порушення роботи печінки і нирок, кровоносної системи;

- підвищення активності ферментів печінки, гепатонекроз;

- збудливість ЦНС, безсоння;

- тахікардія.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – не більше 3 років з дати випуску, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна перевищувати 25°С.