Даний препарат належить до ліків-анальгетиків і антипіретиків, що відноситься до анилидовой групі і застосовуються в якості жарознижуючих, легких знеболюючих та протизапальних засобів.

Основні діючі речовини – парацетамол, декстрометорфан, хлорфенамин та псевдоефедрин. Механізм жарознижуючої характеру парацетамолу зумовлений здатністю впливу на центральну нервову систему за допомогою блокування синтезу її простагландинів. Таке можливо завдяки здатності гальмувати циклооксигеназу-1 і 2. При цьому також відбувається вплив на центри в ЦНС, які відповідають за роботу теплорегуляційних і больових центрів.

Декстрометорфан – протикашльовий засіб. Основна його властивість, що застосовується при лікуванні грипу та застуди – здатність швидко пригнічувати центри кашлю у ЦНС, є замінником кодеїну, т. к. не має побічних ефектів опіатів і не викликає залежності. Псевдоефедрин має судинорозширювальний і бронхорозширюючий ефект.

Хлорфенамин блокує гістамінові рецептори, перешкоджаючи розвитку алергічного риніту.

Склад і форма випуску

Основна діюча речовина – парацетамол, декстрометорфан, хлорфенамин та псевдоефедрин.

Препарат надходить у продаж у формі таблеток по 500 мг парацетамолу, 15 мг декстрометорфану, 2 мг хлорфенамина і 30 мг псевдоефедрину.

Свідчення

Зазначений фармпрепарат застосовують для симптоматичного лікування болю, підвищеної температури тіла, набряклості в носових пазухах, які супроводжують простудні захворювання.

Зокрема, ефективний при лікуванні:

- риніту, ринореї, синуситу, ринофарингіту, алергічного риніту.

- підвищеної температури тіла при ГРВІ, застуді;

- кашлю з трудноотделяемой мокротою.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Також протипоказаний при:

- тяжких порушеннях роботи нирок;

- тяжких порушеннях роботи печінки;

- глаукомі, аденомі простати;

- артеріальної гіпертензії, хворобах щитовидної залози;

- цукровому діабеті;

- емфіземі легень, хронічному бронхіті.

Препарати, що містять парацетамол, не слід приймати одночасно з іншими препаратами, які містять аналогічне діюча речовина, щоб уникнути виникнення побічних ефектів або передозування.

У педіатрії не застосовується до досягнення 12-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У період вагітності призначення даного препарату можливе тільки при крайніх для життя показаннях, при призначенні і під контролем лікаря.

У разі, якщо є необхідність прийому препарату в період лактації, то його слід припинити на період лікування.

Спосіб застосування та дози

Даний препарат застосовують перорально, бажано між прийомами їжі, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Рекомендована середня доза для дорослих – по 1-2 таблетці 3-4 рази на день. Наступну дозу можна прийняти не раніше ніж через 4-6 годин. Максимальна доза на добу – не більше 8 таблеток.

Тривалість лікування, більш точне дозування та її корекція визначаються в індивідуальному порядку лікарем.

Передозування

Передозування може викликати посилення побічних ефектів, зокрема, у вигляді порушень роботи печінки, блідості, анемії, гепатонекрозу.

У разі надмірного прийому всередину рекомендується застосувати симптоматичне лікування, провести промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

При лікуванні цим препаратом побічні ефекти виникають вкрай рідко, оскільки препарат добре переноситься.

Зрідка можуть виникнути побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій – алергічної кропив'янки, свербежу, висипу, набряклості, мільтиформної ексудативної еритеми.

Також можливі такі побічні ефекти, як:

- нудота, блювання, запаморочення;

- анемія, тромбоцитопенія;

- порушення роботи печінки і нирок, кровоносної системи;

- підвищення активності ферментів печінки, гепатонекроз;

- підвищення внутрішньоочного тиску.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – не більше 3 років з дати випуску, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна бути нижче 15 і перевищувати 30°С.