Це лікарський засіб відноситься до групи аналгетиків і антипіретиків, застосовуваних в якості жарознижуючих, легких знеболюючих та протизапальних засобів.

Основні лікарські речовини – парацетамол, аскорбінова кислота (вітамін С), кофеїн, фенирамина малеат та фенілефрину гідрохлорид. Механізм жарознижуючої характеру парацетамолу зумовлений здатністю впливу на центральну нервову систему за допомогою блокування синтезу її простагландинів. Таке можливо завдяки здатності гальмувати циклооксигеназу-1 і 2. При цьому також відбувається вплив на центри в ЦНС, які відповідають за роботу теплорегуляційних і больових центрів.

Аскорбінова кислота зміцнює кровоносні судини. Фенілефрину гідрохлорид має судинозвужувальну ефектом, завдяки якому усувається набряклість слизових оболонок, у тому числі в носових пазухах, знижуючи прояви риніту. Фенирамин діє в якості противоаллергенного кошти, попереджаючи розвиток алергічного риніту.

Кофеїн відноситься до алкалоідние групі препаратів. Володіє властивістю легкого знеболюючого і збудливого кошти.

Склад і форма випуску

Основні діючі речовини: парацетамол, аскорбінова кислота, кофеїн, фенирамина малеат та фенілефрину гідрохлорид.

Препарат надходить у продаж у формі порошку зі смаком лимона, апельсина або чорної смородини, упакованого в пакети-саше масою 5 мг, для приготування 1 дози препарату для перорального застосування.

В 1 пакетику міститься 750 мг парацетамолу, 200 мг аскорбінової кислоти 30 мг кофеїну, 20 мг фенирамина і 10 мг фенілефрину.

Свідчення

Зазначений фармпрепарат застосовують для симптоматичного лікування болю, підвищеної температури тіла, набряклості в носових пазухах, які супроводжують простудні захворювання.

Зокрема, ефективний при лікуванні:

- риніту, ринореї, синуситу, ринофарингіту, алергічного риніту.

- підвищеної температури тіла при ГРВІ, застуді;

- кашлю з трудноотделяемой мокротою.

Протипоказання

Розглянуте лікарський засіб протипоказано застосовувати у випадках, коли у пацієнта є виражена гіперчутливість (алергія) до основного або до однієї з допоміжних компонентів.

Також протипоказаний при:

- тяжких порушеннях роботи нирок;

- тяжких порушеннях роботи печінки;

- глаукомі, аденомі простати;

- артеріальної гіпертензії, хворобах щитовидної залози;

- цукровому діабеті;

- емфіземі легень, хронічному бронхіті.

Препарати, що містять парацетамол, не слід приймати одночасно з іншими препаратами, які містять аналогічне діюча речовина, щоб уникнути виникнення побічних ефектів або передозування.

У педіатрії не застосовується до досягнення 12-річного віку.

Застосування при вагітності і годуванні грудьми

У період вагітності призначення даного препарату можливе тільки при крайніх для життя показаннях, при призначенні і під контролем лікаря.

У разі, якщо є необхідність прийому препарату в період лактації, то його слід припинити на період лікування.

Спосіб застосування та дози

Даний препарат застосовують перорально, попередньо розвівши 1 пакетик препарату гарячою водою. Приймати бажано між прийомами їжі.

Рекомендована середня доза для дорослих – по 1 пакетику 3-4 рази в день.

Наступну дозу можна прийняти не раніше ніж через 4-6 годин.

Дитячі дозування: по 0,5 пакетика 3-4 рази в день.

Тривалість лікування - не більше 5 днів. Більш точне дозування та її корекція визначаються в індивідуальному порядку лікарем.

Передозування

Передозування може викликати посилення побічних ефектів, зокрема, у вигляді порушень роботи печінки, блідості, анемії, гепатонекрозу.

У разі надмірного прийому всередину рекомендується застосувати симптоматичне лікування, провести промивання шлунка, прийом ентеросорбентів.

Побічні ефекти

При лікуванні цим препаратом побічні ефекти виникають вкрай рідко, оскільки препарат добре переноситься.

Зрідка можуть виникнути побічні ефекти у вигляді алергічних реакцій – алергічної кропив'янки, свербежу, висипу, набряклості, мільтиформної ексудативної еритеми.

Також можливі такі побічні ефекти, як:

- нудота, блювання, запаморочення;

- анемія, тромбоцитопенія;

- порушення роботи печінки і нирок, кровоносної системи;

- підвищення активності ферментів печінки, гепатонекроз;

- підвищення внутрішньоочного тиску.

Умови і терміни зберігання

Термін придатності – не більше 3 років з дати випуску, зазначеної на упаковці.

Температура зберігання не повинна перевищувати 30°С.