ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ДИМЕТИЛСУЛЬФОКСИД Склад лікарського засобу

Діюча речовина: диметилсульфоксид.

Лікарська форма

Рідина для зовнішнього застосування.

Прозора, безбарвна, гігроскопічна рідина, без запаху або зі слабким специфічним запахом.

Назва і місцезнаходження виробника

ЗАТ «Фармнатур»

Україна, 65003, м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 4.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що застосовуються місцево при суглобовому та м'язовому болю.

Код АТС М02А Х03.

Фармакологічні властивості

Диметилсульфоксид добре проникає через біологічні мембрани, в тому числі через шкіру, і проявляє транспортні властивості, сприяє проникненню через шкіру і слизові оболонки лікарських засобів. Має протизапальну, антигістамінну, аналгезуючу, протимікробну і фібрінолітичну дію.

Препарат виявляється в крові через 5 хв після аплікації 90% розчину диметилсульфоксиду на шкіру, максимальна концентрація досягається через

4–6 год і зберігається майже незмінною протягом 36–72 год. Виводиться з сечею і калом як в незмінному вигляді, так і у вигляді диметилсульфону.

Показання для застосування

Запальні захворювання опорно-рухового апарату (ревматоїдний артрит, хвороба Бехтерєва, артропатії), травматичні ушкодження м'язів, суглобів і зв'язок (розтягнення, посттравматичні інфільтрати), запальний набряк, гнійні рани, абсцеси, гострий і хронічний остеомієліт, стрептодермія, вузликувата еритема.

Застосовують у поєднанні з нестероїдними протизапальними препаратами в комплексному лікуванні деформуючого остеоартриту і ревматоїдного артриту, у комбінації з протимікробними засобами для місцевого лікування (наприклад, із лініментом синтоміцину) — для лікування склеродермії, акне, бешихового запалення, фурункульозу, фолікуліту, а також у комбінації з гепарином — при тромбофлебіті.

Протипоказання

Виражена серцево-судинна недостатність, атеросклероз, стенокардія, інсульт, коматозний стан, порушення функції печінки і нирок, глаукома, катаракта, період вагітності. Підвищена індивідуальна чутливість.

Належні заходи безпеки при застосуванні

При виникненні алергічних реакцій необхідне призначення антигістамінних лікарських засобів.

Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу, це може зашкодити Вашому здоров'ю.

Особливі застереження

З обережністю призначають пацієнтам старшого віку, дітям віком до 9 років.

При випадінні кристалів флакон із препаратом необхідно розігріти в теплій воді.

Спосіб застосування та дози

У вигляді водних розчинів (30–50% концентрації) застосовують для компресів, тампонів і промивань. Марлеві серветки, змочені розчином Диметилсульфоксиду, накладають на уражені ділянки, захоплюючи прилеглі здорові ділянки шкіри.

При лікуванні бешихового запалення і трофічних виразок препарат застосовують у вигляді 30–50% водного розчину по 50–100 мл 2–3 рази на добу. При екземі, дифузних стрептодерміях рекомендуються компреси з 40–90% водним розчином диметилсульфоксиду, при гнійничкових захворюваннях шкіри — 40% водний розчин. Для місцевого знеболення рекомендують 25–50% водний розчин для компресів по 100–150 мл 2–3 рази на добу. При лікуванні глибоких опіків застосовують пов'язки з 20–30% водним розчином препарату. 10–20–30% водний розчин Диметилсульфоксиду застосовують для промивання гнійно-некротичних ран, порожнин і ділянок запалення.

Передозування

Випадки передозування не спостерігались.

Побічні ефекти

Препарат, як правило, добре переноситься. Інколи відмічаються еритема, шкірний свербіж, запаморочення, безсоння, адинамія, дерматити, діарея. При підвищеній чутливості до препарату може спостерігатися нудота, блювання, бронхоспазм.

У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Диметилсульфоксид може підсилити як специфічну активність, так і токсичність деяких лікарських засобів. Препарат підсилює дію етанолу, інсуліну, ацетилсаліцилової кислоти, фенілбутазону, препаратів наперстянки, хінідину, нітрогліцерину, антибіотиків (стрептоміцину, мономіцину та інших), засобів для наркозу. Етанол уповільнює вивільнення Диметилсульфоксиду.

Термін придатності

3 роки.

Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі від 15 °С до 25 °С. При зберіганні при температурі нижче 18,3 °С можливе випадіння кристалів. При випадінні кристалів флакон з препаратом необхідно розігріти у теплій воді.

Упаковка

По 50 мл, 100 мл у флаконах.

Категорія відпуску

Без рецепта.