Інструкція

для медичного застосування препарату

ДОКСИ-ХЕМ

(DOXI-HEM)

Загальна характеристика

міжнародна і хімічна назва: кальцію добезилат; кальцію ді(2,5-дігідроксибензолсульфонат).

основні фізико-хімічні властивості:тверді желатинові капсули № 1, корпус капсули — матового світло-жовтого кольору, кришечка капсули — матового темно-зеленого кольору, наповнена порошком білого або бежевого кольору;

склад

1 капсула містить кальцію добезилату (у формі моногідрату) 500 мг;

допоміжні речовині: кукурудзяний крохмаль, магнію стеарат, титану діоксид, жовтий залізо- оксидний барвник, чорний залізооксидний барвник, індиготин.

Форма випуску

Капсули.

Фармакотерапевтична група

Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби.

Код АТС C05C X10.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. Докси-хем має ангіопротекторну (капіляро- і венопротекторну) дію, знижує проникність і збільшує еластичність судинної стінки, покращує мікроциркуляцію, зменшує набряк тканин.

Фармакокінетика. Кальцію добезилат повільно абсорбується із ШКТ. Максимальна концентрація в крові після прийому внутрішньо досягається через 5–6 годин. Зв'язування з білками плазми становить 20 — 25%. Кальцію добезилат практично не проникає через гематоенцефалічний бар'єр. Виводиться із сечею головним чином в незмінному стані протягом 24 годин.

Показання для застосування

  • Судинні ураження з підвищеною крихкістю і проникністю капілярів, у тому числі діабетична ретинопатія та інші ангіопатії, мікроангіопатії, пов'язані з різними серцево-судинними та обмінними захворюваннями.

— Венозна недостатність різного ступеня вираженості і її наслідки (передварикозний стан) з явищами набряку тканин, болем, парестезіями, застійним дерматозом; поверхневі флебіти, варикозне розширення вен нижніх кінцівок, трофічні виразки.

Спосіб застосування та дози

Приймають по 500 мг (1 капсула) 1–2 рази на добу під час їжі протягом 2–3 тижнів, потім дозу знижують до 500 мг 1 раз на добу .

При лікуванні діабетичної ретинопатії і мікроангіопатії в перші три місяці призначають по 500 мг (1 капсула) 3 рази на добу.

Тривалість лікування — від кількох тижнів до кількох місяців, залежно від клінічної картини та терапевтичного ефекту.

Побічна дія

В терапевтичних дозах зазвичай добре переноситься. Рідко виникають порушення з боку шлунково-кишкового тракту, тимчасові шкірно-алергічні реакції, лихоманка, головний біль.

Протипоказання

Кровотечі, спричинені прийомом антикоагулянтів; підвищена чутливість до компонентів препарату; I триместр вагітності|установлен.

Передозування

Дані щодо передозування препарату «Докси-хем» відсутні.

Особливості застосування

При тяжкій нирковій недостатності, яка потребує проведення діалізу, слід зменшити дозу препарату «Докси-хем».

Докси-хем протипоказаний у I триместрі вагітності. Дані з безпеки та ефективності застосування препарату у II і III триместрах вагітності, а також в період лактації відсутні.

Досвід застосування препарату «Докси-хем» в педіатрії відсутній.

Препарат можна призначати з метою профілактики.

Докси-хем не впливає на здатність керувати транспортними засобами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

До наступного часу дані щодо клінічно важливої взаємодії препарату «Докси-хем» з іншими лікарськими засобами відсутні.

Умови та строк зберігання

Зберігати при температурі від 15 до 25°С у захищеному від вологи і недоступному для дітей місці. Термін зберігання — 5 років.

Умови відпуску

За рецептом.

Упаковка

№ 30: по 10 капсул у блістері, по 3 блістери у картонній упаковці.

Виробник

«Хемофарм»АД, Сербія.

Адреса

26300, м. Вршац, Белградський шлях б/н.