ІНСТРУКЦІЯ

про застосування МІБП

АНАТОКСИН СТАФІЛОКОКОВИЙ ОЧИЩЕНИЙ РІДКИЙ

Загальна характеристика

основні властивості лікарської форми: Анатоксин стафілококовий очищений рідкий є токсин стафілококовий, знешкоджений формаліном та теплом, очищений від баластних білків.

Препарат має вигляд прозорої рідини безбарвної або світло жовтого кольору.

Склад

1,0 мл препарату містить:

діюча речовина — анатоксин стафілококовий від 10 до 14 ОЗ (одиниць зв’язування).

Препарат не містить консервантів та антибіотиків.

Форма випуску

Розчин для ін’єкцій.

Імунологічні і біологічні властивості

Препарат викликає утворення специфічних антитіл проти екзотоксину стафілококового.

Показання для застосування

Препарат застосовується для специфічної імунотерапії гострої або хронічної (в стадії загострення) стафілококової інфекції у дорослих.

Спосіб застосування і дози

Анатоксин стафілококовий очищений рідкий вводять підшкірно в область нижнього кута лопатки, по черзі в праву і ліву сторони при кожній наступній ін’єкції (ін’єкції в руку виключаються). Внутрішньом’язове застосування не допускається.

Не придатний до застосування препарат, що міститься в ампулах з порушеною цілісністю, маркуванням, при зміні фізичних властивостей (наявність мутності, осаду), після закінчення терміну придатності, або при неправильному зберіганні.

Розкриття ампул та введення препарату хворим здійснюється при суворому дотриманні правил асептики.

Препарат у розкритій ампулі зберіганню не підлягає.

Повний курс лікування містить 7 ін’єкцій препарату, що проводять через 2 дні, у наростаючій дозі: 0,1 — 0,3 — 0,5 — 0,7 — 0,9 — 1,2 — 1,5 мл.

При швидкому клінічному ефекті курс лікування за рішенням лікаря може бути скорочено до 5 ін’єкцій.

Побічна дія

Введення хворим анатоксину стафілококового очищеного рідкого може супроводжуватись загальними та місцевими реакціями.

Загальні реакції характеризуються легкою слабкістю, нездужанням, іноді підвищенням температури до 37,5° С.

Для місцевих реакцій характерні гіперемія та легка болючість в місці ін’єкції, які зникають через 2 доби. Це не є протипоказанням для продовження лікування.

При наявності одночасно загальних та місцевих реакцій інтервал між попередньою та наступною ін’єкцією препарату рекомендується збільшити на 1 день.

Часто після введення препарату можливе загострення процесу в місці його локалізації. Наявність такої реакції не потребує збільшення інтервалу між ін’єкціями.

Протипоказання

Протипоказанням до застосування анатоксину стафілококового очищеного рідкого є: гострі інфекційні та неінфекційні хвороби не стафілококової етіології, хронічні захворювання не стафілококової етіології в стадії загострення або декомпенсації — щеплення проводять не раніше ніж через місяць після одужання (ремісії).

З обережністю застосовувати при наявності в анамнезі тяжких алергічних реакцій (анафілактичний шок, набряк Квінке); в період вагітності (відсутні достатні дані про безпечність застосування препарату у вагітних жінок).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

Лікування анатоксином стафілококовим очищеним рідким може проводитись паралельно з іншою загальною та місцевою терапією, крім імуноглобулінів та антистафілококової плазми.

Умови зберігання

Препарат слід зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 2 до 8° С. Не заморожувати.

Транспортування

Транспортування препарату допускається будь-яким видом критого транспорту при температурі від 2 до 8° С згідно з правилами холодового ланцюга. Не заморожувати.

Термін придатності

2 роки. Не застосовувати після закінчення строку придатності, вказаного на упаковці.

Пакування

В ампулах по 1,0 мл. Одна коробка містить 10 ампул. В коробку вкладають інструкцію про медичне застосування та ампульний ніж.

Виробник

Федеральна державна бюджетна установа «Науково-дослідний інститут епідеміології та мікробіології імені почесного академіка М.Ф.Гамалеї «Міністерства охорони здоров’я і соціального розвитку Російської Федерації (Філія «Медгамал» Федеральної державної бюджетної установи «Науково-дослідний інститут епідеміології та мікробіології імені почесного академіка М.Ф. Гамалеї» Міністерства охорони здоров’я і соціального розвитку Російської Федерації (скорочена назва: ФДБУ «НДІЕМ ім. М.Ф.Гамалеї» Мінздравсоцрозвитку РФ (Філія «Медгамал» ФДБУ «НДІЕМ ім. М.Ф.Гамалеї» Мінздравсоцрозвитку Росії)).

Російська Федерація, 123098, Москва, вул.Гамалеї,18.