ХАРАКТЕРИСТИКА

Энгилен — дієтична добавка, до складу якої входять сухі екстракти листя артишоку посівного (Cynara scolymus L.), плодів розторопші плямистої (Silybum marianum), кореневища куркуми довгої (Curcuma longa L.).

Екстракт листя артишоку посівного (Cynara scolymus L.) виявляє жовчогінні та діуретичні властивості. Посилене виділення жовчі викликає полегшення симптомів порушення травлення, сприяє перетравленню жирів і чинить захисний вплив на слизову оболонку кишечника, чутливу до дії кислот. Жовчні кислоти, які надходять у дванадцятипалу кишку, стимулюють перистальтику кишечника, покращуючи процеси травлення. Вважається, що за це дія відповідають флавоноїди, цинарин, хлорогенова кислота, кофеилхинные кислоти, стимулюють видільну функцію печінки, а також гіркоти і сесквітерпенові лактони.

Прийом екстракту артишоку призводить до зниження рівня ТГ і ХС в плазмі крові, причому швидше відбувається зниження рівня фракції ЛПНЩ.

Компоненти екстракту артишоку можуть посилювати елімінацію ХС, з одного боку, стимулюючи виділення жовчі, а з іншого боку — пригнічуючи синтез ХС. Макро - і мікроелементи (кальцій, калій, магній, залізо), вітаміни (аскорбінова кислота, каротин, вітаміни В1 і В2), інулін, що входять до складу екстракту листя артишоку посівного, сприяють нормалізації обмінних процесів.

Біологічно активні речовини, що містяться в плодах розторопші плямистої (Silybum marianum) — флавоноїд силімарин і його головний ізомер силібінін — обумовлюють гепатопротекторну, жовчогінну, холеретичну та мембраностабілізуючу властивості, а саме: нормалізує обмінні процеси в печінці, підвищують стійкість гепатоцитів до дії негативних факторів навколишнього середовища, сприяють швидкому відновленню паренхіми печінки та її фізіологічних функцій, а також посилюють утворення і виділення жовчі, секреторну і рухову функції ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Екстракт кореневища куркуми довгої (Curcuma longa L.), який містить куркумін, який проявляє жовчогінні (як холеретичну, так і холекинетическое) і протизапальні властивості, знижує насиченість жовчі ХС.

Энгилен рекомендується в якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело силімарину, куркумину, цинарин, флавоноїдів, хлорогенової і кофеилхинных кислот з метою нормалізації функціонального стану травної системи при:

  • диспепсії;
  • хронічний гепатит різної етіології;
  • токсичних ураженнях печінки (в тому числі алкогольних та лікарських);
  • постхолецистектомічному синдромі;
  • дилатації жовчних проток і варикозного розширення вен органів ШКТ.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВЖИВАННЮ

вживати дорослим і дітям у віці 12 років і старше по 1-2 капсули на добу.

Капсули вживати до їди, запиваючи невеликою кількістю питної води кімнатної температури.

Тривалість вживання становить 2-3 тиж. Необхідність повторних курсів — за рекомендацією лікаря.

Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

індивідуальна чутливість до складових компонентів; непрохідність жовчних шляхів, гострі захворювання печінки, нирок, жовчо - і сечовивідних шляхів; період вагітності і годування груддю.

ОСОБЛИВІ ВКАЗІВКИ

вживання при жовчнокам'яній хворобі можливо лише за рекомендацією лікаря. Не перевищувати рекомендовану добову дозу. Дієтичну добавку не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.

УМОВИ ЗБЕРІГАННЯ

при температурі не вище 25 °С.