Розділ фармакології АТС-N включає в себе засоби для лікування захворювань нервової системи. Це різні таблетки і ін'єкції, що відновлюють нервову систему і зміцнюють її.

N01 - Анестетики

N01A - Засоби для загальної анестезії. Найчастіше використовуються ці препарати для введення людини в наркоз з метою проведення складних операцій. Це галогеновані вуглеводні, монопрепарати і барбітурати, ефіри, а також наркотичні препарати.

N01В - Місцеві анестетики можуть використовуватися для тимчасового знеболювання деяких окремих ділянок тіла. Це ефіри бензойної та аминобензойной кислоти (бензокаїн, який часто застосовується при гастритах, отитах, в стоматології та інше), аміди (лідокаїн найбільш відомі препарат) та інші анестетики.

N02 - Анальгетики

N02А Опіоїди

N02B - Інші антипіретики і анальгетики

N02С - Ліки, що застосовуються при мігрені (алкалоїди і селективні агоністи рецепторів серотоніну - вельми ефективні і доступні суматриптан, алмотріптан).

N03 - Протиепілептичні ліки

Також їх називають антиконвульсантами, застосовуються при епілепсії для купірування м'язових судом, біполярних розладів і розладів психіки та настрою.

N03А - Препарати проти епілепсії:

  • N03A А Барбітурати та їх похідні.
  • N03A В Похідні гідантоїну.
  • N03A В Оксазолідіна.
  • N03A D Сукцініміди.
  • N03A Е Похідні бензодіазепіну.
  • N03A F Карбоксамід.
  • N03A G Жирних кислот.
  • N03A X Інші протиепілептичні засоби.

N04 - Лікарські препарати, що застосовуються при хворобі Паркінсона

N04A - Антихолінергічні засоби.

N04В - Допамінергічні ліки.

N05 - Психолептического препарати

До них відносяться ліки для зміцнення відновлення роботи нервової системи: седативні (заспокійливі), снодійні, антипсихотичні засоби і транквілізатори (анксиолитики).

N06 - Психоаналептики

У цю групу входять антидепресанти, психостимулятори, ноотропні засоби, препарати для лікування деменції та комбіновані ліки, а також антидепресанти.

Дані ліки застосовуються при депресії, лікування призначається виключно лікарем. Група поділяється в основному за механізмом дії. Різні антидепресанти мають відмінні механізми дії, і класифікація не відображає точний механізм дії різних антидепресантів.

У цю групу також входять препарати, що застосовуються при гіперактивності, порушення уваги і ноотропні (стимулюючі розумову діяльність).

N07 - Решта препарати, що впливають на нервову систему.

Це парасимпатоміметики, ліки проти адиктивних і вестибулярних розладів.