Протипротозойна дія лікарських препаратів полягає в їх здатності впливати на найпростіших: амеб, лямблій, трихомонад, пневмоцист, токсоплазм, лейшманій і трипаносом.

Механізм протипротозойної дії заснований на ушкодженні нуклеїнових кислот найпростіших, а також на руйнуванні мембрани цитоплазми мікроорганізмів, що веде до загибелі цих мікроорганізмів. У міжнародній фармакологічної класифікації ці ліки позначаються літерою «Р».

P01 Антипротозойні препарати

У цій категорії такі види ліків: які застосовуються при амебіазі, хвороби Шагаса, дизентерії, ізоспороз, кокцидіоз, лейшманіоз, лямбліозі, малярії, токсоплазмозі та інших.

P02 Засоби противогельминтні

Протівогельмінтні препарати поділяються на три групи: що застосовуються при трематодозах, нематодозах і цестодозах.

Трематоди - плоскі паразитичні черв'яки, всього відомо їх близько 40 видів. Паразити можуть вражати різні органи у дорослих і дітей, викликаючи різні розлади, аж до неврологічних. Кращі препарати на основі похідних хіноліну і фосфорорганічних сполук. З переліком можна ознайомитись в онлайн-аптеках, вивчити інструкції і відгуки.

Круглі черви або паразити нематоди локалізуються в більшості тканин і органів людини. Деякі їх види можуть проникати крізь шкіру. Препарати на основі мебендазола і піперазину - найпоширеніші, можуть вже не надавати впливу на цих червів. Відповідно до недавніх досліджень, деякі з цих круглих гельмінтів резистентні до даних препаратів.

Цестодози - гельмінтози, викликані поразками стрічкових плоских гельмінтів (червів). Якщо не лікувати таке захворювання, то воно може привести до летального випадку.

Варто відзначити, що в організмі людини можуть жити шкідники і не проявляти себе довгий час, тому необхідна періодична перевірка, обстеження і здача аналізів. А кращий і простий засіб від глистів - профілактика: миття рук, термічна обробка м'яса, риби, дотримання правил гігієни.

P03 Препарати, що впливають на ектопаразитів, а також протичесоточні ліки

Це сірковмісні і хлоровмісні з'єднання, піретрини і синтетичні піретрини, а також інші препарати, що застосовуються в лікуванні корости.