Засоби для лікування респіраторної системи в міжнародній фармакологічної класифікації позначаються АТС-R.

Респіраторна дихальна система людини складається з бронхів, легенів, трахеї, гортані, глотки і носа. Таким чином, в даній категорії лікарських препаратів будуть всі засоби для лікування саме цих органів.

R01 - Засоби для лікування захворювань носа

R01A - ліки місцевої дії, що знімають набряк носа (судинозвужувальні).

R01В - Системні препарати при паталогії порожнини носа.

R02 Препарати, які застосовуються при захворюваннях горла

Це антисептики і антибіотики для горла (в основному спреї і розчини для полоскання), а також анестетики, які допомагають зняти набряк слизової горла і зменшити біль.

R03 Ліки, якими лікують обструктивні захворювання дихальних шляхів

Обструктивні захворювання легенів - це частково необоротне і прогресуюче захворювання. Суть полягає в тому, що тканини легенів аномально запалюються і реагують на різні збудники, викликаючи надмірну роботу слизової і секрецію слизу.

Які ліки: інгаляції проти астми, адренергічні засоби для системного застосування та інгаляційні.

R05 ліки від кашлю і при простудних захворюваннях

  • R05 С - Відхаркувальні засоби за винятком комбінованих препаратів. Це таблетки, що полегшують дихання і відкашлювання мокроти. Зменшують набряк горла і гортані.
  • R05 D - Препарати від кашлю, що пригнічують кашель. Зазвичай вони призначаються при захворюванні верхніх дихальних шляхів в тому випадку, коли кашель фізіологічно невиправданий, тобто не треба лікувати ГРВІ або подібне захворювання. Це препарати, що впливають на функції кашльового центру і пригнічують чутливість кашльових рецепторів або діючі на аферентні шляхи регуляції.
  • R05 F - Комбіновані ліки, що містять в собі відхаркувальні і протикашльові засоби, що впливають на верхні дихальні органи.
  • R05 X - Інші подібні препарати.

R06 Антигістамінні препарати для системного застосування

Антигістамінні або протиалергічні препарати дозволяють придушувати прояви алергії. Всі ці прояви індивідуальні, тому й засіб потрібно підбирати індивідуально і тільки з лікарем. Лише в такому разі можна спостерігати поліпшення дихання в періоди загострення алергії.

R07 Інші засоби для лікування захворювань дихальної системи

Це легеневі сурфактанти, дихальні аналептики і комбінації препаратів.