Повсякденно маса інформації надходить кожній людині з навколишнього середовища. Але що допомагає нам орієнтуватися серед звуків, запахів? У складному світі нам допомагають орієнтуватися наші почуття: зір, слух, дотик, нюх, смак.

Крім цих п'ять основних почуттів, у людини є ще шосте чуття - це відчуття рівноваги. Перераховані почуття допомагають нам сприймати зовнішню інформацію, оскільки сигнали надходять нам ззовні. Вони надходять до нас у головний мозок від внутрішніх органів.

Наприклад, м'язові відчуття. Ми з вами із заплющеними очима чітко зможемо сказати, у якому стані перебувають наші кінцівки та все наше тіло у цілому. Рецептори зорового нерва сприймають те, що ми бачимо.

Для цього є спеціальні структури нашого очного зору: нервові закінчення, що перетворюють сигнали у нервові імпульси. У разі різноманітних порушень застосовуються різні засоби: протимікробні, протизапальні, комбіновані, препарати для поліпшення кровопостачання і т.д.

Захворювання деяких рецепторів

Орган слуху, як і зору, безпосередньо пов'язаний із головним мозком. У корі великих півкуль є зони, що відповідають за кожне із наших почуттів. Є зорова зона, смакова, слухова та зона тактильного відчуття.

Кожен аналізатор має свою модельність. Тобто сприймає тільки певний вид енергії. Аналізатори допомагають один одному. Так, люди із поганим зором відмінно розрізняють запахи та добре орієнтуються на свій слух.

На жаль, можуть траплятися захворювання деяких рецепторів. Ми повинні не тільки вловлювати, посилювати сигнали, але й захищати рецептори зорового та слухового нерва, які допомагають нам орієнтуватися.

Може бути пошкоджений очей, зоровий нерв або органи слуху. Саме тому ми повинні доглядати за ними. Наприклад, використовувати гігієнічні чистки вух. Сьогодні випускаються аптечні ліки для лікування очного тиску, захворювань очей, вух, що допомогають відновити певні порушення.

Ліки можуть бути у вигляді крапель, це можуть бути таблетки або різні препарати, що застосовуються у офтальмології та отології. Будь-який засіб надає свій спектр дії. Будь-який користувач може сьогодні знайти у інтернеті інструкції до ліків та засобів, що діють на органи почуттів. Дізнатися опис та прочитати відгуки тих, хто вже випробував засіб на собі.