Групи засобів медичного призначення включають різні лікарські засоби, діагностичні експрес-тести, рентгеноконтрастні та інші препарати. Прийнята класифікація лікарських засобів відповідає їх основному терапевтичному застосуванню.

На сьогоднішній день серйозною проблемою охорони здоров'я є група лікарської взаємодії. Медичний довідник включає цілий ряд засобів та препаратів. І одночасне використання деяких із них може призвести до небажаних реакцій.

Виникнення серйозних небажаних явищ може послужити причиною госпіталізації пацієнта. Кількість одночасно лікарських препаратів, що призначаються, зокрема, при застосуванні шести та більше, призводить до величезного ризику: чим більше ліків, тим вищий ризик взаємодії препаратів. Таке використання нераціонально.

У реальній клінічній практиці буває складно не призначити кілька препаратів, тому тільки лікар може рекомендувати приймати різні лікарські засоби. Адже у людини може бути гіпертонічний ризик, атеросклероз, цукровий діабет тощо. І для деяких захворювань ризик небажаних взаємодій дуже високий.

Використання різних лікарських засобів одночасно є однією із основних проблем нашої сучасності. Тут позначається фармакологічний ефект, хімічні, фізичні реакції - усе це дуже важливо враховувати.

На шляху використання кожного лікарського препарату можуть бути взаємодії на рівні всмоктування. Буває, що ліки, які використовуються, не чинять належного фармакологічного ефекту. У такому випадку його необхідно замінити на інший лікарський засіб.

Діагностичні радіофармацевтичні засоби

Дані препарати відрізняються від традиційних лікарських, тому що в них відсутній який-небудь фармакодинамічний вплив на людський організм. Даний процес обумовлений введенням невеликої кількості міченої хімсполуки.

Дія лікувальних радіофармацевтичних засобів обумовлюється не впливом хімсполуки, а випромінюванням радіонукліда, який входить у його структурну будову.

Діагностичне використання радіофармацевтичних засобів - це унікальна можливість отримати зображення органу, виявити його характеристики або оцінити стан окремого органу, або системи у цілому без порушення фізумов його роботи.