Сьогодні є кілька напрямків, пов'язаних ыз розробкою лікарських препаратів для згортання крові. Виділяються препарати, що пригнічують згортання або покращують його.

Засоби, які пригнічують згортання крові, існують вже десятки років. До деяких із них споживачі пред'являють претензії. Інші, навпаки, досить давно й успішно використовуються. Те, що багато препаратів існують у вигляді таблеток, досить зручно, тому що не завжди є можливість робити уколи.

Якщо у людини зіпсоване згортання крові, то таких таблеток, які б він проковтнув, і все одразу нормалізувався, немає. Це помилкова думка. В основному, якщо крові людини чогось не вистачає, припустимо, білка, негайно виникають різного роду складності, що впливають на весь організм у цілому.

Можуть з'являтися ризики антитіл, внесення інфекцій в кров тощо, які підвищують безпеку людини. На сьогоднішній день люди, яким потрібні препарати для згортання крові, можуть жити відносно нормально, тому що вони надають благополучний вплив на всю кровоносну систему в цілому.

Фундаментальні розробки сучасних медичних препаратів у напрямку системи згортання крові дарують виробникам надію, що їм вдасться досягти більш високих результатів. І виробити низькомолекулярні речовини, які поліпшать систему роботи згортання крові.

Кровоносну систему можна змусити робити багато що. Головне - правильно підібрати препарат згортання крові пацієнта. І призначити йому відповідне лікування. Якщо виробники препаратів зможуть у цьому напрямку вдосконалитися - це означати певну революцію й прогрес.

Безумовно, сьогодні вчені оптимізують природні технології для створення сучасних засобів із впливу на згортання крові. Деякі лабораторії виводять технології на новий рівень.

У організмі здорової людини ця система знаходиться у балансі. Порушення у той чи інший бік ведуть до проблем різного роду. При порушенні згортання крові може спостерігатися надмірна активність крові, через що відбувається тромбоутворення. Якщо переважає протизвернення, це загрожує кровотечею.

Ліки, що впливають на згортання крові, широко застосовуються у травматології, кардіології, хірургії, акушерстві, нефрології і т.д. Вони контролюють процес загального стану здоров'я пацієнта й рятують людські життя.