Дерматологічні засоби - це препарати, які використовуються для лікування або запобігання шкірних захворювань або будь-яких інших проблем зі здоров'ям і станом шкірних покривів людини. Справа в тому, що безліч несприятливих чинників навколишнього середовища, відсутність заходів захисту і профілактики шкірних захворювань, а також недостатньо сильний імунітет людини призводять до того, що частка шкірних захворювань в порівнянні з іншими хворобами інших органів, досягає 70-80% від загального числа. Це лякаюча цифра пояснюється також і складністю і несвоєчасністю розпізнавання дерматозів, затяжним процесом лікування, а також необхідністю дотримуватися цілого комплексу різних профілактичних заходів і гігієнічних процедур, спрямованих на боротьбу із захворюваннями і поширенням шкірних хвороб.

У класифікації лікарських препаратів окрему і дуже масштабну нішу займає категорія дерматологічних лікарських засобів індивідуального захисту або ДСІЗ. У цю групу включені різні мазі, пасти, креми, лосьйони з м'якою консистенцією, до складу яких входять рослинні або синтетичні компоненти з яскраво вираженим лікувальним впливом на шкіру. У даній категорії можна підібрати препарати для очищення, захисту або активізації регенерації шкірних покривів. ДСІЗ активно використовуються для захисту шкіри рук від небезпечних або шкідливих чинників виробництва. Такі лікарські препарати можуть бути гідрофільними або гідрофобними, в залежності від складу і спектра дії. Перша група препаратів спрямована на захист від впливу токсичних лакофарбових, мастильних матеріалів, розчинників, сажі, кам'яновугільними відходами, нафтопродуктами і т.д. А друга група препаратів призначається для мінімізації шкірних ушкоджень при постійному контакті з водою і водними розчинами, такими як кислотні, лужні, соляні розчини, лужно-масляні емульсії і т.д.

Не меншою популярністю в категорії дерматологічних засобів користуються препарати для лікування і усунення акне. Простіше кажучи, лікарські засоби від прищів. Акне - це зовнішнє підтвердження порушення роботи сальних залоз на шкірних покривах і наслідок руйнівної діяльності шкідливих бактерій. З цими проблемами стикаються люди, що переживають гормональні зміни - підлітки, вагітні, люди, в організмі яких відбуваються вікові гормональні перебудови. Лікування в даній ситуації може призначити фахівець ендокріног, а в якості місцевих лікарських препаратів використовуються як раз таки засоби від прищів з категорії дерматологічних препаратів. Кращі з них і найпопулярніші у різних груп населення - Clearasil, «Серацін» (Seracin), «Зінеріт» і т.д.