CAS №: 55-56-1 C22H30Cl2N10

RTECS: бігуанід, 1,1’-гексаметиленбіс(5-(p-хлорофеніл)-.
MeSH: 2,4,11,13-тетраазатетрадекандиімідамід, N,N’’-біс(4-хлорофеніл)-3,12-диіміно-.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

бактеріостатична, бактеріоцидна, фунгіцидна, залежно від концентрації, що використовується, виявляє відносно грам(+) та грам(-) бактерій як бактеріостатичну, так і бактерицидну дію.

ПОКАЗАННЯ

профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея, трихомоніаз, хламідіоз, уреаплазмоз, генітальний герпес); дезінфекція гнійних ран, інфікованих опікових поверхонь; лікування інфекцій шкіри та слизових оболонок у хірургії, акушерстві, гінекології, урології (уретрити, уретропростатити), стоматології (полоскання та зрошування — гінгівіт, стоматит, афти, парадонтит, альвеоліт); дезінфекція мікротравм (ран, подряпин, опіків).

ЗАСТОСУВАННЯ

тільки для зовнішнього застосування; для профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом застосовувати не пізніше ніж через 2 год після статевого акту; вміст фл. за допомогою насадки ввести у сечовипускальний канал чоловікам — 2-3 мл, жінкам — 1-2 мл, (жінкам у піхву 5-10 мл та затримати на 2-3 хв), обробити р-ном шкіру внутрішніх поверхонь стегон, лобка, статевих органів; не мочитися протягом 2 год; комплексне лікування уретритів та уретропростатитів: впорскувати в уретру 2-3 мл р-ну 1-2 р/добу, курс лікування — 10 днів, через день; у вигляді зрошень, полоскань та аплікацій — 5-10 мл р-ну наносити на уражену поверхню шкіри або слизових оболонок з експозицією 1-3 хв 2-3 р/добу (на тампоні або шляхом зрошення); при мікротравмах шкіру навколо рани обробляти р-ном, після чого на рану накладати серветку, змочену р-ном, і фіксувати її пов’язкою або пластирем.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гіперчутливість до компонентів препарату, схильність до АР та алергічних захворювань, дерматити, вірусні захворювання шкіри; не рекомендується застосовувати для обробки кон’юнктиви і промивання порожнини, на рани з великою поверхнею, при операціях у ділянках ЦНС і слухового каналу, в офтальмології, для введення у слуховий канал.

ПОБІЧНА ДІЯ

сухість та свербіж шкіри, дерматити, фотосенсибілізація, забарвлення емалі зубів, відкладення зубного каменя, порушення смаку.