CAS №: 10034-99-8 MgSO4·7H2O

USPDDN, NLM: магнію сульфат; або магнію сульфат гептагидрат.
RTECS: серної кислоти магнієва сіль (1:1), гептагідрат.
Тривіальна хімічна назва: гірка сіль.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

прийом внутрішньо призводить до проносного ефекту; має також жовчогінну та сечогінну дії; проносний ефект зумовлений зміною осмотичного тиску, затримкою всмоктування води з кишечнику, розрідженням і збільшенням об’єму кишкового вмісту, подразненням ентерорецепторів, що сприяє полегшенню акту дефекації.

ПОКАЗАННЯ

запори; як антидот при отруєнні солями барію.

ЗАСТОСУВАННЯ

як проносний засіб препарат призначають внутрішньо (на ніч або натщесерце за 30 хв до їди) 1 р/добу дорослим — по 10-30 г в 1/2 склянки води; дітям віком від 12 років — по 10 г в 1/2 склянки води, дітям віком 6-12 років — від 5 до 10 г (тобто від половини до цілого об’єму р-ну приготованого із розрахунку 10 г на 1/2 склянки води); при хр. запорі застосовувати у клізмах: вміст 1 пакета (10 г) розчинити у 500 мл води; при отруєнні р-нними солями барію: дорослим внутрішньо 20-25 г порошку, розчиненого у 200 мл води.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гіперчутливість, кишкова непрохідність, г. запальні захворювання ШКТ, ЖКХ, обструкції жовчовивідних шляхів, г. пропасні стани, артеріальна гіпотензія, стани, пов’язані з дефіцитом кальцію та пригніченням дихального центру, тяжка форма ниркової недостатності; вагітність.

ПОБІЧНА ДІЯ

переривання вагітності, загострення запальних процесів у ШКТ, нудота, блювання, АР; у разі тривалого застосування можливе порушення водно-сольового обміну, порушення харчування організму, атонія товстого кишечнику.