CAS №: 60-54-8 C22H24N2O8

MeSH, RTECS, USPDDN: 2-нафтаценкарбоксамід, 4-(диметиламіно)-1,4,4a,5,5a,6,11,12a-октагідро-3,6,10,12,12a-пентагідрокси-6-метил-1,11-диоксо-, (4S-(4α,4aα,5aα,6β,12aα))-.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

бактеріостатичний а/б широкого спектра дії з групи тетрациклінів, порушує утворення комплексу між транспортною РНК та рибосомою, синтезу білка; активний щодо Propionibacterium acnes (Corynebacterinum acnes), Гр+ (Streptococcus spp., Staphylococcus spp., Haemophilus influenzae, Listeria spp., Bacillus anthracis) та Гр- м/о (Neisseria gonorrhoeae, Bordetella pertussis, Escherichia coli, Enterobacter spp., Klebsiella spp., Salmonella spp., Shigella spp.), а також Rickettsia spp., Chlamidia spp., Mycoplasma spp., Тreponema spp., стійкі до препарату: Pseudomonas aeruginosa, Proteus spp., Serratia spp., більшість штамів Bacteroides spp. та грибів, дрібні віруси.

ПОКАЗАННЯ

лікування гнійних інфекцій шкіри: фурункульоз, екземи інфіковані, вугровий висип, фолікуліт.

ЗАСТОСУВАННЯ

застосовувати місцево дорослим та дітям віком від 11 років, наносити тонким шаром безпосередньо на уражену ділянку шкіри 1-2 р/добу, тривалість лікування від кількох діб до 2-3 тижнів, залежно від ефективності лікування та індивідуальної чутливості хворого до компонентів препарату визначає лікар індивідуально.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

індивідуальна гіперчутливість до компонентів препарату або до інших а/б тетрациклінового ряду, грибкові захворювання шкіри.

ПОБІЧНА ДІЯ

свербіж, почервоніння шкіри, легке печіння у місці нанесення мазі, зміна кольору шкіри, фотосенсибілізація, в осіб з індивідуальною гіперчутливістю можливий розвиток системних АР (набряк Квінке, шкірні висипання).