CAS №: 103890-78-4 C26H33NO6

WHO, USPDDN: 4-(o-((E)-2-карбоксівініл)феніл)-1,4-дігидро-2,6-діметил-3,5-піридиндікарбоксилової кислоти, 4-терт-бутіл діетиловий ефір.
RTECS: 3,5-піридиндікарбоксилової кислоти, 1,4-дігидро-2,6-діметил-4-(2-(3-(1,1-діметилетоксі)-3-оксо-1-пропеніл)феніл)-, діетиловий ефір, (E)-.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

гіпотензивна, антиангінальна дія; специфічний антагоніст кальцію, який має виражену селективність дії відносно кальцієвих каналів, що знаходяться у гладкій мускулатурі стінки судин; механізм дії складається з дилатації периферичних артеріол, зменшення периферичного судинного опору та зниження АТ.

ПОКАЗАННЯ

лікування АГ як засіб монотерапії або у комбінації з іншими антигіпертензивними засобами (наприклад β-адреноблокаторами, діуретиками або інгібіторами АПФ).

ЗАСТОСУВАННЯ

початкова доза для дорослих — 2 мг 1 р/добу, яка приймається кожного дня, в один і той самий час, бажано вранці; дозу збільшують до 4 мг 1 р/добу, при необхідності — до 6 мг після закінчення часу, необхідного для досягнення повного фармакологічного ефекту.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гіперчутливість до будь-якого компонента препарату; як і щодо інших дигідропіридинів, лацидипін протипоказаний для лікування хворих із тяжким аортальним стенозом.

ПОБІЧНА ДІЯ

депресія; головний біль, запаморочення; тремор; посилене серцебиття, тахікардія; загострення явищ стенокардії, зомління, гіпотензія; приплив крові до обличчя, гіперемія шкіри, відчуття жару; дискомфорт шлунку, нудота; гіперплазія слизової оболонки ясен; реакції гіперчутливості; висип на шкірі (включаючи еритему та свербіж); ангіоневротичний набряк, кропив’янка; судоми; поліурія; астенія, набряк; оборотне збільшення рівня ЛФ (клінічне значуще збільшення трапляється нечасто).