CAS №: 475-81-0 C21H25NO4

RTECS: (S)-5,6,6a7-тетрагідро-1,2,9,10-тетраметокси-6-метил-4H-дибензо(de,g)хінолін; або 1,2,9,10-тетраметокси-6aα-апорфін.

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

протикашльовий засіб центральної дії; алкалоїд з рослини Glaucinum flavum (Мачок жовтий), який пригнічує центр кашлю; на відміну від кодеїну не впливає на центр дихання і не спричиняє медикаментозну залежність; не впливає на моторику кишечнику, виявляє незначну спазмолітичну дію, може спричинити зниження АТ; має деяку протизапальну дію.

ПОКАЗАННЯ

симптоматичне лікування сухого кашлю різної етіології при інфекційно-запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, включаючи г. і хр. бронхіт, грип.

ЗАСТОСУВАННЯ

внутрішньо після їди; разова доза для дорослих 40 мг, 2-3 р/добу; у більш тяжких випадках разову дозу можна збільшити до 80 мг; МДД не повинна перевищувати 200 мг; разова доза для дітей старше 4 років — 10 мг, 2-3 р/добу; МДД не має перевищувати 40 мг; для пацієнтів із захворюваннями нирок та печінки необхідно зменшити дозу препарату або збільшити інтервал між прийомами; тривалість курсу лікування визначається тяжкістю та перебігом захворювання і не повинна перебільшувати 5 днів.

ПРОТИПОКАЗАННЯ

гіперчутливість до препарату; артеріальна гіпотензія, г. ІМ; дитячий вік до 4 років.

ПОБІЧНА ДІЯ

зрідка при застосуванні високих разових доз (приблизно 80 мг) може виникнути запаморочення, головний біль, сонливість, слабкість і швидка втомлюваність, нудота і блювання, зниження АТ; АР у вигляді свербежу або висипань.