Головатий за обмеження президентської недоторканності, бо побоюється Медведчука

поділитись

0

214

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман передбачає, що парламент остаточно скасує необмежену депутатську недоторканність у вересні цього року.

"Я розумію занепокоєння (колег. – "Знай.ua"), що нарешті не буде недоторканності в депутатському і суддівському корпусі. Але у нас є шанс проголосувати за законодавство, яке дасть змогу створити якісну судову гілку влади. І тоді не буде проблем і не потрібно буде переживати щодо переслідувань", - сказав він.

Серед депутатських фракцій обговорюють також закон про імпічмент президента. Це окрема процедура, яка не має стосунку до зняття депутатської і суддівської недоторканності, додав він.

Колишній міністр юстиції і екс-нардеп Сергій Головатий каже, що відправлений 5 лютого на розгляд Конституційного суду законопроект не відповідає вимогам Венеціанської комісії.

"Багато хто думає, що парламент сьогодні мало не проголосував за зняття депутатської недоторканності. Це не так. Зроблено лише перший крок. Парламент поки що лише ухвалив рішення скерувати поданий Президентом законопроект до Конституційного суду. Судді мають дати висновок, чи відповідає він 157-й статті Основного Закону, у якій ідеться про неможливість обмеження прав і свобод громадян.

Я не маю жодного сумніву, що рішення КС буде позитивним. Після цього Верховна Рада розглядатиме цей законопроект у першому читанні. Гройсман обіцяє, що парламент ухвалить зміни до Конституції у вересні. Казати так він не мав права. Якщо Верховна Рада прийме бодай одну найдрібнішу поправку, законопроект доведеться знову скерувати до Конституційного суду. З цього ми робимо висновок, що змінити щось в тексті можливості не буде", - розсказав він "Знай. Ua".

Норми законопроекту далекі від вимог Венеціанської комісії, стверджує він.

"Венеціанська комісія неодноразово давала нам рекомендації щодо обмеження недоторканності суддів і депутатів. На жаль, автори проекту знехтували ними. А в парламентській залі під час обговорення узагалі лунав такий махровий популізм, який не налазить на голову. Депутатство передбачає абсолютну свободу слова. Не може бути імунітету в цивільно-правових справах, коли йдеться, приміром, про укладення договорів купівлі-продажу. Слід чітко виписати норми, коли і як затримувати депутата безпосередньо на місці скоєння злочину. Або як у разі порушення справи примусити ходити на допити. У запропонованій Президентом формулі цієї конкретики бракує".

Комісія також рекомендує усім країнам-членам Ради Європи створити незалежний експертний орган, що складається з колишніх суддів, представників академічного середовища. Цей орган може рекомендувати скасувати недоторканність. І лише потім обговорення відбувається у Верховній Раді.

"Не розумію, чому ми говоримо про скасування імунітету суддів і депутатів, при цьому обминаючи президента. Леонід Кучма ще за часів справи Георгія Гонгадзе звернувся з цього приводу до Конституційного суду. Після його тлумачення жодного з наших президентів не можна притягнути до кримінальної відповідальності, доки він перебуває на цій посаді. Це повертає нас у часи Середньовіччя і мракобісся! Уявіть, що наступним президентом України стає, скажімо, Віктор Медведчук. Конституцію потрібно змінювати не під короших чи поганих президентів, а у відповідності з тим, якими ми хочемо бачити владні інститути".

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада спрямувала на розгляд Конституційного суду внесений Президентом Петром Порошенком законопроект про зняття недоторканності з народних депутатів і суддів. За це рішення проголосувало 365 депутатів. Віце-спікер Андрій Парубій пообіцяв, що цей законопроект ВР направить також у Венеціанську комісію.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Система аналізуватиме дані з початку 2014 року
0
0
18:12 19.08.2017
Німецькі політики зробили скандальну заяву по Криму
0
0
16:20 19.08.2017
Аркадій Бабченко прокоментував війну на Донбасі
0
0
16:09 19.08.2017
Постраждалого госпіталізували у лікарню, заяву про напад він вже написав
0
0
14:07 19.08.2017
Насправді така конструкція ні від чого не захищає – це швидше оглядова смуга чи контрольний пункт
0
0
12:09 19.08.2017