На жаль, навіть розуміючи згубність "корисних порад" МВФ, українська влада не має наміру відмовлятися від співпраці з кредиторами. Ситуацію аналізує у своєму блозі лідер Громадського руху "Український вибір - Право народу" Віктор Медведчук.

"Торги Києва і МВФ виходять на фінішну пряму. Як завжди, уряд не вважає за потрібне ставити громадян до відома про те, на яких умовах Україні буде надано транш (читай - на які нові заходи економії влада готова приректи свій народ заради грошей лихварів). За три роки єврореформ українці не раз мали можливість переконатися, що всі перетворення в країні зводяться до "оптимізації": скорочення службовців, урізання соціальних виплат, підвищення тарифів, посилення фіскального тиску на бізнес і пересічних громадян", - вважає політик.

Однак МВФ висуває все нові і нові умови, підкреслив лідер "Українського вибору".

"Це підвищення пенсійного віку, скасування механізму оплати комунальних послуг в розстрочку, введення додаткового пенсійного податку, чергове підвищення тарифів на електроенергію для населення (до 2,31 грн за кВт/год). Днями раніше міністр соцполітики Андрій Рева озвучив ще одну вимогу МВФ: на три роки заморозити підвищення мінімальної зарплати українцям. І це при тому, що мінімальна зарплата в Україні в рази нижче, ніж в європейських країнах", - нагадав він.

Абсурдність порад МВФ вже починають розуміти навіть у владі, зазначив політик, цитуючи заяву міністра соціальної політики.

"Адже саме підвищення зарплат з подальшим зростанням податкових відрахувань підносилося як основа для пенсійної реформи в Україні. Тобто чергове "затягування поясів" відбувається не заради реформ, а заради ... самого "затягування поясів". А це зовсім тупиковий шлях", - упевнений Медведчук.

При цьому він зазначив, що, навіть розуміючи згубність "корисних порад" МВФ, українська влада не має наміру відмовлятися від співпраці з лихварями.

"А значить, готова і далі приносити в жертву так званого стратегічного партнерства добробут народу і майбутнє країни", - робить висновок лідер "Українського вибору".