У виконкомі Громадського руху "Український вибір - Право народу" прокоментували брифінг, на якому глава СБУ згадав "Український вибір" і якусь "приховану федералізацію".

"Сьогодні під час спільного брифінгу голови СБУ і генпрокурора України Василь Грицак, демонструючи відеопрезентацію, в якій було згадано Громадський рух" Український вибір "в зв'язку з якоюсь" прихованої федералізацією ", безпідставно поставив в один ряд наш Рух і людей, які не є зараз і ніколи не були членами "Українського вибору". Такі заяви можна пояснити лише системною кампанією з дискредитації нашого Руху, вже звичним для України переслідуванням інакомислячих ", - заявили в русі.

У Медведчука матеріали відеопрезентації про якусь "прихованої федералізації" вважають "свідченням абсолютної політичної та юридичної безграмотності".

"Федералізація - це корінна реформа державного устрою, що включає в себе як обов'язкову умову внесення змін до Конституції країни. Такий процес за визначенням не може бути "прихованим". Тому Громадський рух "Український вибір" на чолі з Віктором Медведчуком в повній відповідності з Конституцією і українським законодавством публічно відстоювала і відстоює ідею федералізації, попереджаючи владу, що саме федеративний устрій держави є ліками від розпаду України. Ми прямо говорили і говоримо про необхідність реальної децентралізації ", - йдеться в заяві.

При цьому політикам і чиновникам, які сьогодні шукають крамолу в словах прихильників федералізації, в "Українському виборі" порадили перечитати праці Михайла Грушевського, який писав: "Будь-яке нав'язування громадам механічної унітарності, примусових зв'язків буде великою помилкою, яка призведе лише до опору, реакції, відцентровості або дасть основу для нових міжусобиць ".

"Події останніх років підтвердили, що М. Грушевський, М. Драгоманов, І. Франко, В. Чорновіл, говорили про неминучість федералізації, мали рацію. А значить, справедливі і ідеї "Українського вибору" про федералізацію, здатну "зшити" країну ", - впевнені в русі.

Виконком "Українського вибору - Права народу" заявив також про нездатність представників влади протистояти політикам з "партії війни", які лише нагнітають атмосферу агресії і ненависті, здійснюють блокаду Донбасу, поділяють громадян України на два сорти, поглиблюють розкол країни і протистояння в суспільстві.

"Боротьбу з реальною небезпекою - розгулом криміналу і радикалізму - представники влади, керуючись міркуваннями особистого піару, намагаються підмінити інформаційними маніпуляціями, спрямованими проти лідерів опозиції", - резюмували в русі.