В.Медведчук: блокада Донбасу поставила хрест на інвестиційній привабливості України

поділитись
Головний міф про те, що після підписання Угоди про асоціацію з ЄС в Україну хлине потік інвестицій, остаточно розвіяний, констатує Віктор Медведчук

Головний міф про те, що після підписання Угоди про асоціацію з ЄС в Україну хлине потік інвестицій, остаточно розвіяний, констатує Віктор Медведчук, лідер Громадського руху "Український вибір - Право народу".

"Судіть самі: у доєвромайданному 2013-му приплив іноземних інвестицій в Україну становив $5,7 млрд, а ось у 2016-м (після майже трьох років єврореформ) іноземні інвестори вклали в Україну майже на $2 млрд менше - $3,8 млрд. До того ж левова частка торішніх інвестицій - це вимушена докапіталізація іноземними банками своїх українських дочок. Більш того, як визнав заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, в минулому році іноземні інвестори вивели з України $700 млн дивідендів", - пише політик у своєму блозі.

Така реакція іноземного капіталу більш ніж закономірна, вважає Медведчук.

"У рейтингу економічної свободи від Heritage Foundation за підсумками 2016 року Україна опустилася на чотири позиції - на 166-е місце серед 180 країн світу. Одну з найнижчих оцінок наша країна отримала за показником інвестиційної свободи. Поки "реформатори" повторюють слогани євромайданних часів і звично обіцяють перетворити Україну на "Мекку інвестицій", так звані патріотичні сили роблять все для того, щоб інвестори боялися навіть думати про інвестиції в Україну", - пояснив лідер "Українського вибору".

Блокада Донбасу, вважає Медведчук, поставила жирний хрест на інвестиційній привабливості нашої країни.

"Сьогодні цілий ряд металургійних комбінатів вже на межі зупинки або попереджають про вимушене скорочення обсягів виробництва. "Укрзалізниця" оцінює свої збитки у 53,5 млн грн. Почалися перебої в роботі ТЕС, в енергетиці введені надзвичайні заходи. Це означає, що промислові підприємства ризикують в будь-який момент зіткнутися з відключенням електроенергії", - уточнив політик.

Відкривати бізнес або розширювати виробництво в таких умовах не зважиться жоден інвестор, стверджує лідер "Українського вибору".

"Вкладати гроші в підприємства країни, в якій радикали і екстремісти диктують правила гри, а влада закриває очі на їх безчинства, щонайменше безрозсудно. А це означає, що вже найближчим часом слід очікувати "великого інвестиційного результату", - прогнозує Віктор Медведчук.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Шахтарі не могли отримати свої гроші, зароблені ще п'ять місяців тому, їх сім'ї голодують
0
0
14:37 19.08.2018
Зустріч була необхідна для того, щоб Меркель і Путін "звірили годинники" з деяких питань
0
0
14:37 19.08.2018
Меркель провела зустріч з Путіним в закритому режимі
0
0
10:20 19.08.2018
Бойовики вирішили "розважитися" на відео
0
0
22:58 18.08.2018
Депутат назвав головну мету — розвивати вугільну галузь в країні і домогтися зміни міністра
0
0
18:58 18.08.2018