На Лазурному березі у Каннах розпочався кінофестиваль. В основному конкурсі беруть участь 19 повнометражних фільмів, найбільш жаданим із них критики вважають "Молодість" Паоло Соррентіно.

Очікують на перегляд картини Гаспара Ное "Любов". На фестивалі фільм заявили як еротичну мелодраму. Проте деякі фахівці зазначають, що це - повноцінний "порнографічний" фільм, який відкривається дуже довгою і пристрасної сценою, знятою у форматі 3D.

У програмі Каннського фестивалю також покажуть стару стрічку ранянського режисера Елема Климова "Ласкаво просимо, або Стороннім вхід заборонено".

Читайте також: На Каннському фестивалі покажуть фільм про полонених на Донбасі

Нагадаємо, на фестивалі у Каннах покажуть приблизно 20 українських фільмів, однак жоден із них не ввійшов до офіційної програми.

Серед стрічок – 15 коротких метрів від молодих режисерів у проекті Short Film Corner та ринковий показ повнометражного фільму "Полон" Анатолія Матешка - про події на Сході. Конкретних вказівок на війну фільм не має, однак глядачі одразу зрозуміють, що йдеться саме про неї.

"Ми хотіли зробити певне узагальнення теми полону і війни. Коли війна відбирає у людини право не лише жити, а й померти. Адже у полоні людина геть не належить собі", - розповів режисер стрічки.

Головні ролі зіграли Остап Ступка, Лариса Руснак, Володимир Горянський. Через тривалі попередні репетиції стрічку вдалось відзняти за 7 днів. Українську прем'єру "Полону" обіцяють у жовтні.