Напередодні зустрічі в Мінську, російські ЗМІ повідомили про секретний план зі звільнення полонених. Чи варто сприймати це всерйоз? Відповідь на це питання дає політолог Олексій Краснопьоров в своєму блозі, повідомляє "Кореспондент".

"Так, більшість деталей плану поки невідомі. Але вважаю, що до слів Медведчука варто серйозно поставитися. ... Почнемо з того, що Медведчук ще до приходу в політику був відомим адвокатом (наприклад, з 1990 по 1997 рік він був президентом Спілки адвокатів України). Випадок з Надією Савченко переконливо показав, що для успішного обміну потрібна юридична процедура ", - пише Краснопьоров.

Він зазначив, що згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, полонені і утримувані особи поділяються на два правових статусу:

- Обвинувачені за різними статтями КК (найчастіше це стаття 110 - "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України"), які містяться в СІЗО;

- Засуджені за різними звинуваченнями, які відбувають покарання в колонії.

"Українська влада не може просто взяти і випустити людину, яка або звинувачується у злочині, або вже відбуває термін за вироком суду. Для обвинуваченого потрібно рішення правоохоронних органів про припинення справи, для засудженого - указ президента про помилування. Нагадаю - в травні 2016 року саме юрист Медведчук запропонував процедуру, коли в один і той же день президент Петро Порошенко помилував двох російських громадян, а Путін підписав указ про помилування Савченко прямо під час зустрічі з Медведчуком і родичами загиблих журналістів ВГТРК ", - наголосив експерт .

За його оцінками, практика показала, що повноцінним гарантом обміну може виступити тільки Медведчук.

"Вже були випадки, коли українська сторона виконувала всі юридичні вимоги і передавала громадян України ..., а" ДНР-ЛНР "раптом відмовлялися віддавати українських полонених. Тільки Медведчук ... може в будь-який момент зателефонувати в Кремль і попросити провести з керівниками "ДНР-ЛНР" "виховну бесіду", - вважає політолог і додає, що Медведчук уже домігся повернення додому більше 400 громадян України

"Напередодні зустрічі в Мінську стався новий виток війни на Південному Сході. В результаті боїв в районі Авдіївки, ЗМІ, жителі Донбасу і блогери вже повідомляють про десятки втрат з обох сторін. Але ж є ще полонені, в тому числі поранені, потрапили в полон і потребують невідкладної допомоги. Можна сказати, що через загострення на Донбасі "план Медведчука" виявився ще на порядок більш актуальним, ніж тиждень тому ", - підсумував О.Краснопьоров.