Спецпредставник з питань гуманітарного характеру в рамках Тристоронньої контактної групи Віктор Медведчук публічно зажадав від міністра юстиції Павла Петренка вказати час, місце і осіб, відповідальних за передачу громадян України, які відбувають покарання в Криму і Краснодарському краї.

"З величезним подивом сьогодні почув заяву міністра юстиції України Павла Петренка про те, що ведуться переговори і він очікує повернення в Україну 12 або 16 осіб, які відбувають покарання в Криму, на території України", - написав Медведчук в зверненні.

Політик повідомив про те, що ще в кінці грудня 2016 року було досягнуто домовленості про передачу Україні українських громадян, які відбувають покарання в Криму і Краснодарському краї.

"Я довів до відома представників влади, що російська сторона готова здійснити цю передачу. Для цього українській стороні необхідно вказати місце, час, а також осіб, які братимуть зазначених засуджених на кордоні з Україною. Протягом двох місяців я так і не почув відповідей на питання про місце і час передачі, хоча в Москві мене неодноразово запитували, коли Україна буде готова прийняти зазначених осіб. Природно, я передавав цю інформацію ", - підкреслив Медведчук.

Сьогоднішня заява міністра юстиції політик розцінив як "підготовку чергової гучної піар-акції".

"Міністр каже:" Ведуться переговори ... ми докладаємо всіх зусиль ... держава бореться ". За що ж борються чиновники? За спокійне святкування Нового року ?! Іншого пояснення у мене немає, тому що готовність російської сторони до передачі цих людей підтверджена ще в грудні 2016 року, і це рішення не змінювалося ", - обурюється Медведчук.

За інформацією лідера "Українського вибору", після проведених переговорів в грудні 2016 року йому було передано список з 16 осіб - громадян України, яких російська сторона готова передати Україні. В даний час таких залишилося 14, так як двоє з них за минулі з грудня 2016 року місяці відмовилися повертатися на територію України, уточнив Медведчук.

"Я змушений публічно звернутися до Міністерства юстиції з пропозицією вказати час, місце і осіб, відповідальних за передачу громадян України на територію нашої країни. Вказану інформацію чекають від мене в Російській Федерації ", - підсумував спецпредставник в ТКГ Віктор Медведчук.