Схеми збагачення від Героя України Станіслава Войтовича

поділитись
Станіслав Войтович є власником компанії «Терра Фуд», а в 2009 році бізнесменові дали звання Героя України

За видимим успіхом багатьох сьогоднішніх бізнесменів часто криється темне минуле. Зазвичай не найзаконніші методи використовують для отримання стартового капіталу. Але є і випадки, коли успішні люди весь свій легальний бізнес будують на махінаціях і обмані. Ми розібралися, на чому тримається бізнес-імперія Станіслава Войтовича. Серед пріоритетів: робота в Росії і «кидання» українських банків на гроші.

Станіслав Войтович, без скромності, людина відома не лише в Україні, а й за її межами. Він є власником компанії «Терра Фуд», а в 2009 році бізнесменові дали звання Героя України.

«Терра Фуд» – це один із найбільших виробників молочної продукції в Україні. Компанія реалізує свою діяльність під такими торговими марками, як «Біла лінія», «Тульчинка», «Ферма», «Premialle», «Вапнярка», «Золотий резерв», «Сорочинське», «Лауреат», «Щедра долина», «Любий Край». Бізнесмена пов’язують із 18 молокопереробними заводами в Україні, так само по всій країні в нього є центри приймання молока, цукровий завод. Крім усього іншого, Станіслав Войтович володіє заводами в Туреччині та Литві.

Але на цьому бізнес-інтереси Станіслава Войтовича не обмежуються. Поки справжні Герої України захищають свою країну на передовій, герой-бізнесмен працює на економіку країни-агресора. Ще в 2013 році він широко рекламував свої наміри інвестувати в російську економіку понад $10 млн.

«Будівництво сирного цеху на заводі Тульчінка.РУ дозволить нам отримати синергетичний ефект як на рівні локації, логістики, сировини, так і на рівні виробничого процесу… Зараз ми активно працюємо над запуском російського проекту і плануємо розпочати будівництво вже в найближчі місяці. Новий цех зможе випускати до 7 тис. тонн сиру на рік. Інвестиції у проект перевищать $10 млн», – говорив бізнесмен в інтерв’ю.

На сьогодні Герой України намагається дистанціюватися від своєї російської «дочки». Але досить поглянути на сайти компанії «Терра Фуд» і Тульчінка.РУ, щоб зрозуміти – вони зроблені за одним образом і подобою.

Відповідно і бренди, під якими продається продукція, здебільшого однакові, як в Україні, так і в Росії.

Сам завод розташований у Білгородській області РФ, що межує зі Сходом України, частиною тимчасово окупованої території, де триває війна. Робота російського заводу пана Войтовича безпосередньо призводить до фінансування економіки країни-агресора. Адже підприємство платить податки в бюджет Росії. Уже сам факт роботи такого підприємства має бути перевірено спецслужбами України.

«Кинути» банк

Створити настільки успішну бізнес-імперію, яка на молочному ринку країни займає друге місце, Станіславу Войтовичу вдалося завдяки кредитам, отриманим в українських банках. Сам бізнесмен цього не приховує.

«Для зростання потрібні інвестиції, і ми розглядаємо різні варіанти. Активно ведемо перемовини з ЄБРР та IFC, співпрацюємо з банками – UniCredit, Укрексім, Промінвест й іншими. Є можливість вибирати кращі умови кредитування», – говорив він у 2013 році, до того ж додавав, що багато банків шкодують, що свого часу відмовили його компаніям у кредитах.

Але із плином часу ситуація кардинально змінилася – і зараз, швидше за все, багато банків радіють, що не зв’язалися з паном Войтовичем і його компаніями. Час показав, що вони стали ненадійними позичальниками – не повертають кредити.

Така непорядність проявилася після початку «банкопаду» в Україні. Схема роботи дуже проста: позичальник Войтович або його підприємство бере солідний кредит, справно робить із нього виплати. Але як лише в банку виникають проблеми, позичальник починає тягнути час, а в підсумку всі виплати припиняються під різними приводами.

Скептики можуть заявити, що це проблема банків і жаліти їх нічого. Але вся біда в тому, що кредитні кошти – це вклади звичайних українців. І якщо позичальник їх не повертає, у країні стає на десятки тисяч більше ошуканих інвесторів. Люди втрачають заощадження, накопичені роками.

Один із конфліктів через неповернення коштів у Войтовича виник торік. «Терра Фуд» не повернула банку «Фінанси і кредит» повну суму боргу. А це – 40 млн грн.

За повідомленнями ЗМІ, замість погашення заборгованості компанія закладає власність. Однак коштує ця власність у півтора раза менше, ніж сума боргу. Суть фінансової афери полягає в оголошенні себе або свого банку банкрутами.

До будинку бізнесмена прийшли ошукані вкладники, які пікетували Войтовича з вимогою повернути кредит банку, щоб вони могли забрати свої депозити. Але жодного результату ця акція не мала. Ба більше, захищати бізнесмена приїхали відразу кілька екіпажів поліції.

Черговими «жертвами» бізнесмена стали вкладники «Промінвестбанку». Заборгованість групи Войтовича в цій фінустанові становить близько 280 млн грн, зокрема і неоплачені відсотки.

Як повідомило наше джерело в банківській сфері, банк вів близько півроку перемовини з топ-менеджментом групи «Терра Фуд». За підтримки та сприяння Войтовича домовлялися про можливу реструктуризацію заборгованості за кредитами на вигідних бізнесменові умовах. Але у зв’язку з небажанням Станіслава Войтовича виконувати свої зобов’язання, перемовини ні до чого не призвели, і Банк перебуває в судах. Сам же Войтович активно протидіє законному процесу прийняття рішення судами.

З правдивих джерел нам також стало відомо, що аналогічна ситуація сталася і з банком «Преміум». Компанії Войтовича взяли в фінустанові кредитів більш ніж на 300 млн грн. Усі вчасно сплачували, але після приходу в банк тимчасової адміністрації – виплати припинилися.

Зараз через суди продовжують затягувати час. А нещодавно з’явилася інформація, невтішна для вкладників, Войтович намагався домовитися, щоб Фонд гарантування повернення вкладів продав Войтовичу його ж борг зі знижкою 50%.

Ще один випадок спроби уникнути оплати кредитів зафіксували, коли «Терра Фуд» заявила про банкрутство Білоцерківського молочного комбінату. Він, зі свого боку, заборгував державному Укрексімбанку 334 млн грн. Виходить, що і банк не може розрахуватися зі своїми вкладниками. Цікаво, що Могилів-Подільський молочний комбінат, який заборгував перед цим же банком, також належить до групи компаній Войтовича.

«Схема Войтовича банальна. Як тільки в банків виникають проблеми, він припиняє платити за кредитами. Чому? Він чудово розуміє, що може в підсумку повернути лише частину взятої суми. У Фонду не стоїть завдання повернути всі кредитні кошти. Його мета – отримати хоч щось. Тому Войтович вже зміг викупити низку своїх боргів за півціни», – розповіло джерело в банківському середовищі.

Він же пояснив, що Фонд повертає гроші лише фізособам і то не всю суму. А юрособи в таких ситуаціях залишаються ні з чим.

«Ось і рахуйте. З 300 млн повертають лише 150 млн. За таких умов мінімум кілька тисяч вкладників залишаються без своїх коштів. А враховуючи, що Войтович заборгував багатьом банкам – на його рахунку вже десятки тисяч ошуканих і збіднілих українців», – пояснило джерело. Він же додав, що на рахунку горе-бізнесмена «Дельта банк», «Терра Банк». Це лише ті, про які відомо.

Бізнесмен-банкрут

У банківській сфері дивуються, чому компанії Станіслава Войтовича поводяться настільки нахабно і непорядно. Адже зараз у них є можливості платити за кредитами. За інсайдерською інформацією, місячний виторг «Терра Фуд» становить близько 300 млн грн. У ньому частка маржі – 30 млн грн. З цих коштів можна гасити заборгованість. Але цього не відбувається.

«Якщо йому доведеться погасити кредити, відсотки, що набігли, і штрафні санкції, то суму, про яку може йтися, навіть складно уявити. Швидше за все, вийде так, що сплативши всі кредити, він залишиться ще й винен», – розповідає джерело.

Слава Станіслава Войтовича настільки пішла попереду нього, що неофіційно його називають «розводилою банків». Адже більшість фінустанов ліквідуються, зокрема через таких позичальників, як Войтович, які не повертають кредити.

Зараз жоден банк в Україні не дає Станіславу Войтовичу кредитів. Ба більше, нещодавно «Терра Фуд» відкрила рахунок в «Ощадбанку», але кредитну лінію компанії не дали. Ситуація така, що в умовах кризи, яка створює і без того купу проблем, більшість гравців банківського і сільськогосподарського ринку намагаються не підтримувати ділові відносини з компаніями Святослава Войтовича. Багатьох лякає зіпсована репутація Героя України, який не звик платити за рахунками.

Звідси саме собою стає питання: так хто такий Станіслав Войтович – Герой України? Недобросовісний гравець агропромислового ринку, який будує свої капітали не на основній діяльності підприємств, а на грошах звичайних громадян-вкладників ліквідованих банків? Або потенційний банкрут

Автор матеріалу: 
Скрытый пользователь
Теги: 
Станіслав Войтович, схема войтовича, дельта банк, терра банк, терра фуд
Вибір редакції, Суспільство
20.06.2018
Полторак хоче закупити у США системи Patriot і вже "знайшов" гроші
0
0
22:10 20.06.2018
У Центрі вважають, що екс-глава Донецької області Павло Жебрівський отримав нову посаду незаконно
0
0
19:15 20.06.2018
Олега Сенцова засудили до 20 років тюремного ув'язнення в Росії
0
0
18:02 20.06.2018
Вона встигла висловити свою думку
0
0
16:30 20.06.2018
Сьогодні вже ніхто навіть не заморочується над правдоподібністю ситуації, яку розгойдують
0
0
15:59 20.06.2018