Європейські виробники захищали і захищатимуть свої ринки від економічних інтервенцій, вони зацікавлені у встановленні квот. Але хіба не розуміли цього наші доморощені єврореформатори, коли агітували за ЗВТ з ЄС? Ситуацію прокоментував у своєму блозі Віктор Медведчук.

Політик прокоментував чергову заяву власника агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" Юрія Косюка, який продовжує наполягати: існуючий обсяг квот на ввезення курячих тушок в ЄС - обман України.

"Нагадаю: в січні 2016- го, як тільки вступила в силу "поглиблена і всеохоплююча" зона вільної торгівлі з ЄС, Юрій Косюк першим з прихильників західного вектора зовнішньоекономічної інтеграції дозволив собі розгромні коментарі. ... вторив йому пізніше народний депутат Віктор Галасюк. У Федерації роботодавців України вимагали збільшити квоти в 12-15 разів, а за деякими групами товарів - скасувати їх зовсім", - зазначив лідер "Українського вибору - Права народу".

Але хоча українські товаровиробники та експерти-економісти приводили і приводять більш ніж переконливі цифри, влада жодних висновків не зробила, констатує В.Медведчук,

"Так, за даними, оприлюдненими асоціацією "Український клуб аграрного бізнесу", на початок квітня 2017 го Україна вже (!) вичерпала річні квоти на безмитний експорт товарів в ЄС по шістьом позиціях. Це, зокрема, мед, цукор, крупи та борошно, виноградний і яблучний соки, кукурудза, оброблені томати. Деякі з цих квот були закриті ще в ... січні 2017 року. Зараз на 86% використана річна квота на пшеницю, на 50% - на поставки вершкового масла. На II квартал закрита квота на експорт курятини. Безмитний експорт в Європу українських товарів тане на очах, а обіцянки Кабміну добитися перегляду мізерних квот так і не виконані", - підкреслив політик.

Популярні новини зараз

Солістка Go_А Катя Павленко і Manizha "подружилися" напередодні Євробачення: "Ніякої злоби один до одного"

На Львівщині загорівся автобус з 22 людьми всередині: моторошні кадри з місця події

Юлiя Саніна з "The Hardkiss" звернулася до Кароль після перемоги: "Тіно, я дивлюся твої..."

Щасливий Горбунов повідомив про поповнення у родині - "Нас вже четверо!"

Показати ще

За словами В.Медведчука, уряду в особі віце-прем'єра, міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе довелося визнати - вихід на розрекламований євроінтеграторами європейський ринок пов'язаний з цілою низкою труднощів.

"Так, європейські виробники захищали і захищатимуть свої ринки від економічних інтервенцій. Але хіба не розуміли цього наші доморощені єврореформатори, коли агітували за ЗВТ з ЄС? ... розуміли, але при цьому годували народ казками про експансію українських товарів на європейські ринки. А сьогодні європейці годують Київ казками про збільшення квот. Цифри ж кажуть самі за себе. З 2016-му, за рік дії ЗВТ з ЄС, експорт українських товарів в європейські країни збільшився лише на 3,7%. У той же час імпорт з Євросоюзу в Україну виріс куди помітніше - на 11,8%. Економічне зближення України з ЄС стало катастрофою для українських експортерів: замість "прориву" українських товарів на ринок Євросоюзу ми спостерігаємо повзучу експансію європейських товарів на український ринок", - підсумував лідер "Українського вибору - Права народу".