Потрібно 300 голосів

На якому етапі зараз перебуває нещодавно поданий президентом України Володимиром Зеленським законопроект про затвердження різнокольорового великого Державного Гербу України цікавить багатьох українців. Тож Голова Парламенту Дмитро Разумков вирішив повідомити особисто останні новини з просування питання запровадження нового державного символу. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Верховна Рада - фото ВРУ
Верховна Рада - фото ВРУ

Потрібно 300 голосів: чи готові нардепи підтримати?

Як повідомив в ході брифінгу Голова ВРУ, наразі підготовчий етап вже пройдений і наступним кроком вже має стати безпосередньо розгляд законопроекту № 5712 в сесійній залі у першому читанні.

"Ми включили це питання у порядок денний, скоротили строки підготовки до першого читання – далі поки ще нічого не відбувалося. Позачергова сесія може відбутися у серпні. І тут є важливий момент – для того, щоб прийняти цей Закон, необхідно 300 голосів", - зазначає очільник Парламенту Дмитро Разумков.

Верховна Рада - фото ВРУ
Верховна Рада - фото ВРУ

Популярні новини зараз

Вєрку Сердючку спіймали на корпоративі у Львові: у вишиванці і виключно українською мовою

Похолодає до 22 градусів: в Україні літо закінчиться раніше терміну, прогноз на початок тижня

Медсестра схудла на 45 кілограм, давши обіцянку братові: немов дві різні жінки

До 100 кВт - 1, 2 гривні, більше 500 кВт - 3,5 гривень: українці вимагають розділити тариф на електрику

Показати ще

Та чи налаштовані парламентарі одностайно проголосувати "За", сьогодні поки невідомо.

"Раніше була створена робоча група на базі Парламенту. Але, оскільки президент запропонував свій варіант Закону, цим питанням займатимуться колеги. А щодо підтримки законопроекту в сесійній залі, то наразі я не готовий відповісти, готові його підтримати всі фракції чи ні", - відзначив в ході брифінгу Дмитро Разумков.

Дмитро Разумков - фото ВРУ
Дмитро Разумков - фото ВРУ

Як виглядає новий символ?

Що ж стосується самого зображення, то в законопроекті про великий Державний Герб України до картинки додається і детальний опис усіх елементів.

"Головним елементом якого є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України) золотого кольору, розміщений на синьому п'ятисторонньому щиті. Щит тримають: з лівого боку – лев (герб Галицько-Волинського князівства), з правого – воїн-козак із рушницею (герб Війська Запорізького)", - йдеться в положеннях проекту Закону № 5712.

Великий Державний Герб - скріншот
Великий Державний Герб - скріншот

А над щитом зображена великокняжої корони Ярослава Мудрого. Також є тут і пшениця, і червона калина.

Великий Державний Герб, законопроект 5712  - скріншот
Великий Державний Герб, законопроект 5712 - скріншот

Свою позицію щодо необхідності затвердження великого Державного Гербу Володимир Зеленський висловив під час виступу на урочистому засіданні Парламенту з нагоди Дня Конституції України.

"За ці роки було багато різних конкурсів, суперечок, сварок, думок і різних бачень. Це нормально, це демократія. Я гадаю, що у рік 30-ліття Незалежності і 25-ліття Конституції потрібно в цьому питанні нарешті поставити крапку. А тому, відповідно до ст. 93 Конституції України, вношу на розгляд Верховної Ради проект Закону про великий Державний герб України і визначаю його як невідкладний для позачергового розгляду", – повідомив президент України Володимир Зеленський.

Володимир Зеленський, instagram.com/zelenskiy_official
Володимир Зеленський, instagram.com/zelenskiy_official

Наразі ж в Україні офіційно затверджений лише Малий Герб – це добре відомий усім тризуб.

Тризуб - скріншот
Тризуб - скріншот

Коли таки законопроект потрапить до сесійної зали та чи набере він необхідну кількість голосів, читайте на порталі Знай.ua.