На шляху до звільнення Сенцова стоять кілька питань по «формі» і «змісту», але Москва не допустить смерті режисера у в'язниці. У той же час Україна, «надаючи політичний тиск» і «висуваючи ультиматуми», несе відповідальність за проблеми в переговорах по звільненню громадян України, які йдуть в даний час. Про це в інтерв'ю The Independent розповів лідер «Українського вибору — Права народу» Віктор Медведчук.

За словами політика, в даний час він веде переговори про звільнення Олега Сенцова, який голодує вже 110 днів. Також В. Медведчук повідомив про те, що кримському режисерові, що приймає поживну суміш, яка зможе підтримати його протягом декількох тижнів, не дозволять померти у в'язниці.
«Ви дійсно думаєте, що Росія допустить, щоб це сталося? Існує така річ, як примусове годування. Це допускається за правилами тримання під вартою», — сказав політик журналістам The Independent.
За його інформацією, на шляху звільнення Сенцова стоять кілька запитань «форми» і «змісту». Крім того, політик переконаний, що Україна несе відповідальність за створення для себе низки проблем, «надаючи політичний тиск» і «висуваючи ультиматуми».
«Ви також повинні думати про процес його звільнення. Ви або показуєте, що він невинний, приймаючи рішення в Європейському суді, або отримаєте помилування. Вам потрібно подати особисту заяву Путіну, щоб це питання було розглянуто», ‒ зазначив В. Медведчук.
Відповідаючи на питання, навіює йому випадок із Сенцовым спогади про справі Стуса, Ст. Медведчук заявив, що нічого спільного не бачить.
«Я не бачу нічого спільного, ніякої [загальною] долі Стуса і Сенцова», ‒ зазначив він.
The Independent зазначила, що «у той час Медведчук був лише молодим адвокатом, посланим для розгляду справи, яке інші вважали незручним, і він не міг діяти по-іншому».
«Стус засуджував радянський уряд і не вважав його законним. Кожен вирішує свою долю. Стус визнав, що агітував проти радянського уряду. Він був визнаний винним за законами того часу. Коли закони змінилися, справу було припинено. На жаль, він помер», — цитує видання слова Ст. Медведчука.