"Опозиційна платформа - За життя" запропонувала зробити "Закон про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей" безстроковим. Про це голова політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат Віктор Медведчук заявив під час "Великого інтерв'ю" на телеканалі "112".

"Згідно з мінськими угодами, в тому числі закону про статус (а він правильно називається "Закон про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей"), він повинен діяти. Він сьогодні прийнятий, і він діє до 31 грудня 2019 року. Ми запропонували змінити ст. 1 цього закону і прибрати згадку про те, що він припиняє свою дію 31 грудня 2019 року. Ми прибрали цю запис для того, щоб він був постійним. Постійним тому, що це передбачено мінськими угодами", - сказав він.

Він зазначає, що якщо хтось розраховує почути на "нормандському форматі" що, крім повного і неухильного виконання мінських угод, то це буде помилкою.

"Цими угодами передбачено не тільки особливий статус, передбачений цим законом, але і особливий статус, який повинен бути введений як відповідні норми в Основний закон, тобто в Конституції. Це вже буде продовження цього закону. І сьогоднішні розмови про те, що ми будемо приймати, бачте, новий закон, що цей закон буде за результатами "нормандського формату", ну, це не просто від лукавого, це від нерозуміння суті того, що записано в мінських угодах і що, до речі, затверджено резолюцією Ради безпеки ООН", - підкреслив нардеп.