Голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя", народний депутат України Віктор Медведчук закликав громадян України скористатися своїм правом на безоплатну приватизацію земельної ділянки  із земель державної і комунальної власності. Він пояснив, що з відкриттям ринку сільськогосподарських земель вони не зможуть реалізувати це право безкоштовно.

Про це говорится на сайті партії "Опозиційна платформа – За життя".

Виктор Медведчук
Виктор Медведчук

Медведчук зазначає, що частина 1 статті 121 Земельного кодексу України надає громадянам України право «на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: 1) для ведення фермерського господарства ‒ в розмірі земельної частки (паю) (в Україні середній розмір паю ‒ 4 га), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство; 2) для ведення особистого селянського господарства ‒ не більше 2,0 га; 3) для ведення садівництва ‒ не більше 0,12 гектара; 4) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах ‒ не більше 0,25 гектара, в селищах ‒ не більше 0,15 гектара, в містах ‒ не більше 0,10 гектара; 5) для індивідуального дачного будівництва ‒ не більше 0,10 гектара; 6) для будівництва індивідуальних гаражів ‒ не більше 0,01 гектара».

Парламентарій вирішив нагадати, що відповідно до частини 4 статті 116 Земельного кодексу України передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених частиною 1 статті 121 Земельного кодексу України, проводиться один раз по кожному виду використання. «тобто громадянин України має право отримати у приватну власність до шести земельних ділянок різного цільового призначення!» ‒ підкреслив нардеп.

Популярні новини зараз

Яке свято 13 грудня: чого не можна робити в цей день

Путін так вплинув? Зеленський вперше дав інтерв'ю російським журналістам, - ЗМІ

В Україні змінились мінімальна пенсія і прожитковий мінімум: скільки отримаємо на руки

"Висохла вся": Волочкова в міні-шортах приголомшила своїми "трьома волосинками"

Показати ще

«Максимальне задоволення прав громадян України на безоплатну приватизацію земельних ділянок стане можливим на основі жорсткого контролю держави і громадськості за перерозподілом земель державної та комунальної власності», ‒ зазначив Медведчук.

Віктор Медведчук зазначає, що стурбований, що у випадку прийняття закону про відкриття ринку землі сукупна площа сільськогосподарських земель у власності однієї особи становитиме близько 200 тис. гектарів, що «дає зелене світло ще більшої концентрації земельної власності в агрохолдингах і відкриває люфти для поглинання найбільш родючих земель транснаціональним капіталом».

"В разі остаточного прийняття законопроекту № 2178-10… з 1 січня 2024 року іноземні юридичні особи можуть на законних підставах купувати в Україні сільськогосподарські землі, які перебувають у державній та комунальній власності», ‒ зазначив Віктор Медведчук.