Майбутнє НАТО залежить від таких факторів, як президентські вибори в США, політика французького президента Еммануеля Макрона та доля "Мінських угод". Тому, той міжпарламентський діалог, який намагається створити Віктор Медведчук, також вносить свою лепту у майбутнє Альянсу.

Таку думку висловив політичний оглядач Євген Василевський у своїй статті на сайті "Кореспондент".

За словами Василевського, президенство Дональда Трампа асоціюється з "чорними днями" для НАТО і євроатлантичного співробітництва в цілому. Тому, якщо Трамп виграє вибори, ця "чорна смуга" матиме продовження.


"Якщо Дональд Трамп зможе переобратися, то продовжить свій курс на згортання фінансування для НАТО. Не далі як напередодні саміту в Лондоні Білий дім вирішив скоротити частку прямого фінансування з сторін США, давши зрозуміти, що європейські країни повинні самі нести ці витрати", - пояснює журналіст.

У свою чергу, пише Василевський, президент Франції Еммануель Макрон прагне вийти на перші ролі в Європі, тому велика ймовірність, що він зробить ставку на розвиток PESCO - нової європейської оборонної структури.

"І в цьому ключі створення нового оборонного союзу і навіть загальноєвропейських збройних сил працює на підвищення його статусу як міжнародного гравця", - пише автор.

Що стосується "Мінських угод", пояснює Євген Василевський, "то виконання" Комплексу заходів "і прихід миру на Донбас означають, що зникнуть приводи для конфронтації між ЄС і Росією".

"Крім того, ЄС буде змушений піти на перегляд європейських санкцій щодо РФ, які прив'язані до" Мінським угодами ", - додав він.

Тому, пояснює Євген Василевський, ініціатива українського політика Віктора Медведчука, який створив міжпарламентський діалог Україна - Росія - Франція - ФРН, вплине на рішення такого стратегічного питання як майбутнє НАТО.

"Ось чому такі ініціативи, як міжпарламентський діалог для реалізації" Мінських угод ", який створив і запустив український опозиційний політик Віктор Медведчук, впливають на рішення таких стратегічних питань як майбутнє НАТО", - пояснює політичний оглядач Євген Василевський.