Народний депутат і голова Політради партії "Опозиційна платформа – За життя" Віктор Медведчук розповів, що земельне питання є найважливішим для парламенту і влади в цілому. Він зазначив, що Україна вже 14 днів живе в умовах, коли закінчився мораторій на продаж землі.

Склалася ситуація, за твердженням політика, «відкриває лазівку для певних осіб, які захочуть на цьому заробити і захочуть реалізувати право з приводу продажу землі сільськогосподарського призначення в порушення Конституції і чинного законодавства».

Віктор Медведчук нагадав, що після прийняття Земельного кодексу в 2001 році постійно оголошувався мораторій (спочатку перехідними положеннями Земельного кодексу, потім він продовжувався). Але було два етапи в історії дії Земельного кодексу, коли цей мораторій з урахуванням закінчення одного терміну і ненастання початку іншого не діяв.

Віктор Медведчук, фото: ОПЖ
Віктор Медведчук, фото: ОПЖ

Медведчу нагадав, що це було в січні 2007 року (фактично три тижні) і це було наприкінці листопада 2009 року ‒ в середині січня 2010-го, коли йшла президентська кампанія.

"В ці періоди часу з урахуванням вимог чинного законодавства, з урахуванням норм Земельного кодексу мали місце операції з продажу земель сільськогосподарського призначення. Що це означає? Це означає, що якщо мораторій не діє, то особливо розумні, особливо талановиті можуть здійснювати такі операції з продажу землі сільгосппризначення", ‒ розповів Медведчук.

Віктор Медведчук підкреслив, що це те, чого сьогодні треба побоюватися, оскільки закінчення мораторію дозволяє окремим особам почати операції з продажу землі.

Як відомо, партія "Опозиційна платформа – За життя" принципово і послідовно виступає проти відкриття ринку землі. Вона вимагає винести це питання на всеукраїнський референдум, і лише за його результатами, з урахуванням думки українських громадян, приймати доленосне для країни рішення.