Прийняття закону «Про повну загальну середню освіту» - це грубе порушення Конституції України. А в разі підписання документу президентом України, ОПЗЖ звернеться до Конституційного суду.

З такою заявою виступив голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук. Про це народний депутат сказав журналістам в кулуарах Верховної Ради.

Як зазначив Медведчук, даний закон дискримінує російськомовне населення.

«Цей закон порушує такі статті Конституції, як 10, 11, 22, 24 і 53-тя. Тобто грубе порушення п'яти статей Конституції - Основного Закону. Це політика дискримінації російської мови, політика дискримінації російськомовного населення. Це фактично те, що було попереднім злочинним режимом зведено в ранг державної політики, я маю на увазі дискримінацію російської мови і російськомовного населення, яка триває і при сьогоднішній владі », - заявив нардеп.

Віктор Медведчук також підкреслив, що згідно з частиною 3 статті 10 Конституції в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської та інших мов національних меншин.

«Природно, що, якщо президент підпише цей закон про повну загальну середню освіту, у нас є всі підстави, і ми обов'язково це зробимо - ми будемо звертатися до Конституційного суду. Більш того, я впевнений, що Конституційний суд прислухається до нашої думки з однієї простої причини. Я міг би проаналізувати аргументи і докази, але я можу процитувати статтю 10, частину 3, Конституції, де сказано, що на території України "гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України". Усе! Це норма, записана в Основному Законі. Вона повинна бути реалізована », - уклав він.

Популярні новини зараз

Богдан на Сейшелах звернувся до збіднілих українців - грошей нема, але тримайтеся, фото

Уже в березні на пенсіонерів чекає грошовий "підгін" від держави, хто стане щасливчиком надбавки

У Харкові дружок Зайцевої повернув собі права і вирушив за новими жертвами

Курс валют на 16 лютого - Китай сипле грошима, навіть долар відчує

Показати ще

Нагадаємо, голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук раніше заявляв, що через некомпетентність представників пропрезидентської фракції процес навчання в Україні стане заручником політичних експериментів влади.