Прийняття закону «Про повну загальну середню освіту» - це грубе порушення Конституції України. Тому партія «Опозиційна платформа - За життя» робить все можливе, щоб президент Зеленський не підписав цей документ. А в разі підписання законопроекту президентом України, ОПЗЖ звернеться до Конституційного суду.

З такою заявою виступив голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя» Віктор Медведчук на конференції Полтавської міської організації ОПЗЖ.

Як зазначив Медведчук, даний закон дискримінує російськомовне населення.

«Це дискримінація російськомовного населення, це дискримінація російської мови, і це порушення п'яти статей Конституції: 11, 10, 22, 24 і 53-й. І з цим миритися не можна », - підкреслив політик.

Парламентарій повідомив, що якщо президент підпише цей злочинний закон, «який не відповідає реаліям нашого життя і інтересам мільйонів наших громадян», то представники фракції звернуться до Конституційного суду.

Медведчук особливо відзначив, що дискримінаційним і антиконституційним партія вважає не тільки закон про повну загальну середню освіту, а й «мовний закон», а також закон «Про освіту».
Політик заявив, що з приводу цих законів висловилися всі міжнародні організації, виклав свою позицію і комісар Ради Європи з прав людини.

«Місія ООН зазначила, що потрібно наводити порядок і те, що прийнято сьогодні в Україні, є не відповідним інтересам, в тому числі і в контексті захисту національних меншин і їх прав. І те ж саме було викладено Венеціанською комісією щодо закону про державну мову і закону про освіту », - перерахував парламентар, додавши, що такі ж оцінки будуть звучати і щодо закону про повну загальну середню освіту.

На думку Віктора Медведчука, мовна політика, як і вступ в політичні блоки і вибір вектора економічного співробітництва, безпосередньо пов'язані з питанням реінтеграції Донбасу.

«Ми сьогодні говоримо про виконання Мінських домовленостей, ми говоримо про питання мирного врегулювання, ми говоримо про те, що Донбас треба повернути в Україну, а Україна на Донбас ... Скажіть, а крім виконання Мінських угод (якщо навіть влада піде на це), що ми ще можемо запропонувати громадянам, які проживають на непідконтрольною території? »- поставив риторичне запитання Медведчук.

Опозиційний політик, який неодноразово вів переговори з представниками Донецька і Луганська, розповів, чим живуть мешканці Донбасу:

Популярні новини зараз

Прогноз погоди на неділю 9 травня влаштує температурні гойдалки: від заморозків до спекотного сонця

Дантес показав, де гуляє на травневі без Дорофєєвої: "Непередавана радість"

Юля "Зайка" повернулася до "Холостяка" Заливако заради їх кохання: дівчина чекає зустрічі з Мішею в 11 випуску

СТБ пояснив, чому Юля "Зайка" вилетіла з "Холостяка": "Злили учасницю, так і скажіть"

Показати ще

«Я думаю, що у вас немає сумнівів, яка мова там використовують. У вас немає сумнівів, що ці люди проти курсу в НАТО. У вас немає сумніву в тому, що ці люди висловлюють свою позицію і постійно відстоюють те, щоб Україна, яка може рухатися вперед, рухалася, в тому числі і в питаннях економічного розвитку, через відносини, відновлення відносин з Російською Федерацією ».

Віктор Медведчук поцікавився, що з перерахованого може сьогодні взяти на озброєння влада і що вона може запропонувати представникам Донбасу для того, щоб вони дійсно повернулися в Україну.

«Ось в чому питання, що ми говоримо про мову, ми говоримо про знущання над мільйонами наших громадян, і ми ще говоримо про те, що Україні потрібен мир. І як же його досягти, якщо сьогодні влада взяла на озброєння подібну політику і виступає радикально проти тих інтересів, які сповідують представники непідконтрольних територій? »- підсумував політик.

Нагадаємо, 21 січня на що відбулася в Полтаві конференції міської організації партії «Опозиційна платформа - За життя» головою Полтавської міської організації партії «Опозиційна платформа - За життя» було обрано народного депутата Верховної Ради IX скликання Ілля Ківа, його заступником - Володимир Гриценко.