У Парижі пройшла зустріч голови міжфракційного депутатського об'єднання «Міжпарламентський діалог заради миру: Україна - Росія - Німеччина - Франція» Віктора Медведчука з депутатами верхньої і нижньої палат парламенту Франції, дипломатами і представниками ділових кіл країни. На зустрічі, яка проходила в Люксембурзькому палаці, обговорювали презентований Медведчуком «Парламентський вимір "нормандського формату"».

На початку зустрічі президент Європейського економічного і соціального ради Анрі Малоссі нагадав, з чого починалася українська криза, і заявив, що немислимо було ставити Україну перед вибором: співпраця з ЄС чи РФ.

«Я вже тоді сказав, що абсолютно немислимо вимагати від України вибирати між зближенням з Євросоюзом і її відносинами з Росією», - заявив Анрі Малоссі.

На його думку, Європа теж частково несе відповідальність за ситуацію, яка виникла:

«Замість того щоб змушувати Україну обирати між зближенням з Євросоюзом і взаєминами з Росією, потрібно було прагнути до укладання тристороннього партнерства. Тобто потрібно було обов'язково зробити таке партнерство, щоб Євросоюз співпрацював з Україною, але при цьому щоб Україна могла зберегти свої традиційні відносини, в тому числі і економічні відносини з Росією », - зазначив Анрі Малоссі. Тому, вважає політик, потрібно було прагнути не до боротьби, ні до протиставлення, а до об'єднання ».

Популярні новини зараз

У Києві перехожі натрапили на закривавлений труп посеред вулиці, - "цеглиною по голові"

Син поховав зараженого коронавірусом батька, а той воскрес і повернувся додому

Анастасія Волочкова вилізла з купелі голяка і показала Instagram свою "крижинку"

Бабуся вас похвалить точно — рецепт ідеальних сирників на всю родину

Показати ще

За словами Анрі Малоссі, «Нормандський формат» - це вже було великим прогресом у вирішенні ситуації. Він особливо підкреслив, що «той шлях, та ініціатива, яку пропонує Віктор Медведчук, - абсолютно блискуча ідея».

У свою чергу Віктор Медведчук, кажучи про «Парламентському вимірі" нормандського формату "» зазначив:

«Ми запропонували міжпарламентське вимір" нормандського формату ", тому що вважаємо, що парламентарії всіх чотирьох країн - і Україна, і Франції, і Росії, і Німеччини - могли б допомогти і главам держав, які є безпосередніми учасниками "нормандської четвірки", і нашим державам в цілому, і в першу чергу Україні, вирішити ті проблеми, які є актуальними як для країни, так і для Європи ».

Медведчук назвав головну мету, яку ставить перед собою партія «Опозиційна платформа - За життя»: повернути мир в Україну.


«І я покладаю великі надії на те, що парламентарії могли б знайти спільну мову і знайти той знаменник, який допоможе мирному врегулюванню. Тому що від парламентів залежить багато чого, і в цій ситуації багато що залежить в тому числі і в першу чергу від парламенту України, який є неоднорідним підходить і до оцінки Мінських угод, і до питань мирного врегулювання. Але ж від парламенту України, від Верховної Ради України, залежить прийняття тих законодавчих актів, які є основою, фундаментом Мінських угод. Без прийняття багатьох законів, які не бралися всі ці роки і так важко обговорюються сьогодні, ми не зможемо досягти миру. А інших шляхів реалізації Мінських угод, які б могли привести до миру, на жаль, немає, - підкреслив Медведчук.

«Тому ми сподіваємося на вашу допомогу. І ми хочемо, щоб ми спільно, разом змогли посприяти тому, щоб світ став реальністю », - підсумував український парламентарій.

В обговоренні «Парламентського виміру" нормандського формату "» взяли участь: сенатор Франції від партії «Республіканці» Себастьян Моран, президент Європейського економічного і соціального ради (2013-2015 рр.) Анрі Малоссі, сенатор Франції від партії «Республіканці» Жоель Гаро-Майл , сенатор Франції, колишній міністр оборони Жерар Лонге, депутат Національної асамблеї Рене Денес, депутат Національної асамблеї Наталія Пузиреф, депутат Національної асамблеї Жак Море, сенатор Франції Клодін Кауфман, колишній сенатор Франції Ів Поззо ді Бо рго, депутат Національної асамблеї, голова комітету з питань фінансів Ерік Верт, сенатор Франції Жан-Луї Массон, голова комітету з питань європейських справ Національної асамблеї Сабін Тіле, французький депутат Марі-Франс Леро.

Нагадаємо, в липні 2019 року Віктор Медведчук презентував в Європарламенті «мирний план» по врегулюванню ситуації на Донбасі, який був розроблений їм і став частиною програми партії «Опозиційна платформа - За життя». На цій презентації були присутні представники всіх фракцій, представлених у новообраному Європейському парламенті.

Ідея міжпарламентського діалогу - діалогу між парламентарями України, Росії, Німеччини та Франції - отримала високу підтримку президента Росії Володимира Путіна і голови Державної Думи РФ В'ячеслава Володіна під час їх особистих зустрічей з Віктором Медведчуком в грудні 2019 року.