У вівторок, 28 січня в рамках презентації в німецькому парламенті ініціативи "Парламентський вимір "нормандського формату делегація ОПЗЖ на чолі з Віктором Медведчуком провела зустріч із заступником голови комітету Бундестагу з оборони, представником партії ХДС, колишнім президентом Парламентської асамблеї НАТО Карлом Ламерсом.

Ламерсон і Медведчук провели обмін думками щодо ситуації на Донбасі після того, як відбувся паризьким саміт глав держав-учасників "нормандського" формату і щодо причин зволікання з реалізацією досягнутих на ньому домовленостей.

Карл Ламерс, який також очолює найбільшу політичну групу в ПА НАТО, заявив, що не бачить альтернативи якнайшвидшого виконання Мінських угод у повному обсязі і тому готовий всіляко сприяти у Бундестазі ідеї міжпарламентського діалогу та діалогу з колегами по Парламентській асамблеї НАТО.

"Те, з чим ще не впоралися глави держав і урядів країн "нормандського формату", повинні зробити ми, парламентарії. І ми готові допомогти створити у Верховній Раді необхідні умови для реалізації політичної частини Мінських угод", ‒ підкреслив політик.

Крім того, він попросив надати йому докладний опис проблем з реалізацією положень паризького комюніке, прийнятого за підсумками саміту "нормандського формату". Карл Ламерс висловив намір вступити в діалог з урядом ФРН з приводу цього.

Популярні новини зараз

"Холостяк" Заливако подарував перший поцілунок в Єгипті своїй "подрузі": "Вимушений"

Киян залишать без гарячої води: Кличко назвав дату

Каменських і Потап заговорили про пристрасну історію кохання: "Я просто полетів"

Українцям дадуть знижку 50% на міський транспорт: як скористатися

Показати ще

Віктор Медведчук подякував колезі за готовність підтримати ініціативу, спрямовану на встановлення діалогу між парламентаріями чотирьох країн, і відзначив неприпустимість втрати нинішнього вікна можливостей для відновлення миру на українській землі.

У зустрічі також взяв участь президент Європейського економічного і соціального комітету в 2013-2015 роках Анрі Малосс, який детально розповів про презентацію "Парламентського виміру "нормандського формату" для французьких політиків.

Нагадаємо, 20 грудня 2019 року Віктор Медведчук зустрівся з Володимиром Путіним, який підтримав ідею "Парламентського виміру "нормандського формату. Через кілька днів, 24 грудня Віктор Медведчук зустрівся зі спікером Держдуми В'ячеславом Володіним і заручився його підтримкою для участі російського парламенту в цій ініціативі.

23 січня Віктор Медведчук провів зустріч у Сенаті Франції з депутатами верхньої і нижньої палат парламенту, а 28 січня презентував "Парламентський вимір "нормандського формату представникам всіх великих фракцій Бундестагу.