Голова Політради партії «Опозиційна платформа – За життя», народний депутат Віктор Медведчук упевнений, що без повного виконання Україною пунктів Мінських угод, які були підтверджені в спільному комюніке на зустрічі країн ‒ учасниць «нормандської четвірки» у Парижі 9 грудня минулого року, нової зустрічі в Берліні не буде. Про це парламентарій заявив журналістам в кулуарах Верховної Ради.

«Якщо Україна не буде виконувати паризьке комюніке від 9 грудня, а там прямо написано, що це встановлення режиму припинення вогню, це імплементація "формули Штайнмайера", це приведення всіх питань, пов'язаних з особливим статусом Донбасу (не тільки прийняття закону про особливий статус на постійній основі, тому що ми його просто продовжили, без імплементації "формули Штайнмайера")… то говорити про зустрічі проблематично», ‒ наголосив Віктор Медведчук. За словами народного депутата, з тієї порядку, яка увійшла в зміст паризького комюніке, нічого не було зроблено, крім обміну полоненими.

Політик також звернув увагу на те, що російська сторона вже озвучила свою позицію на цей рахунок. Віктор Медведчук нагадав, що кілька днів тому міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив: якщо не буде виконуватися паризьке комюніке, яке затверджено вже при президентові Зеленском і з його участю, то підстав говорити про нову зустріч немає.

Відповідаючи на запитання журналіста про те, чи будуть обговорювати цю тему на найближчому засіданні РНБО, Віктор Медведчук зазначив, що українська влада повинна усвідомлювати особливу актуальність даної теми сьогодні. 

Популярні новини зараз

Прогноз погоди на завтра - температура повітря знизиться проти недільних цукерочок-градусів

Прогноз погоди на квітень - дощі не помилують навіть на Великдень, літом і не пахне

Курс валют на 29 березня розіб’є мрії українців об сувору реальність

Собаки, що вміють говорити та писати – які надсекретні експерименти проводив Гітлер під час війни

Показати ще

«Мені здається, і президент, і РНБО України повинні думати, як виконувати паризьке комюніке, про який так багато говориться в останні дні. У тому числі йшлося на Мюнхенській конференції з безпеки в тій частині, що комюніке затверджено вже новим президентом України, паном Зеленським, де підтверджена наступність і де підтверджена необхідність повного виконання Мінських угод усіма главами держав "нормандського формату" (підкреслюю – у тому числі і президентом України), і повинна бути реалізована. Тому, я думаю, РНБО має покроково реалізовувати те, що було намічено два місяці тому або вже більше двох місяців», ‒ прокоментував Віктор Медведчук.