Народний депутат, голова Політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук прокоментував загострення ситуації на Донбасі через обстріли бойовиками позицій ЗСУ.  За його словами, будь-яке загострення на Сході Уукраїни свідчить про те,  що у нас немає просування по шляху миру.

Парламентарій, відповідаючи на запитання журналістів  в кулуарах Верховної Ради, звернув увагу на те, що після зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" минуло більше двох місяців, а прпосування до миру на Донбасі так і немає. 

"Якщо ви згадаєте не тільки Мінські угоди, але і паризьке комюніке 9 грудня то там було встановлено і підтверджено главами держав - учасників "нормандського формату", що до кінця року повинен бути встановлений ... стабільний, постійний режим припинення вогню. Виникає питання: чому цей режим припинення вогню не було встановлено на стабільній основі до 1 січня? Сьогодні ми маємо вже середину лютого, і цього припинення вогню немає", - зазначив Віктор Медведчук.

Політик звернув увагу на те, що за зведеннями  ОБСЄ за минулий тиждень було зафіксовано сотні обстрілів з обох сторін від лінії зіткнення - як з боку України, так і з боку невизнаних республік.

"Такі зведення ОБСЄ ми чуємо, ми читаємо щодня. Тому необхідно йти по шляху виконання Мінських угод і по шляху виконання домовленостей останньої, очної зустрічі глав держав "нормандського формату", щоб припинити вогонь і перейти до виконання інших питань: підготовки виборів, прийняття закону про вибори, імплементації в українське законодавство "формули Штайнмайера" , - заявив парламентарій.

Доки ці кроки не будуть зроблені, такі обстріли, про які сьогодні повідомили ЗМІ, нажаль, будуть мати місце, підкреслив Віктор Медведчук.