Керівництво Національного банку України бездумно розбазарює золотовалютні резерви, за що його потрібно не лише відправити у відставку, а й притягнути до кримінальної відповідальності.

З такою заявою виступив голова Політради партії «Опозиційна платформа - За життя», народний депутат Віктор Медведчук.

Парламентарій підкреслив, що НБУ продовжує політику активних валютних інтервенцій, розпродавши лише за 8 днів - з 10 по 18 березня - 1 720 млн доларів США із золотовалютних резервів України.

«19 березня Нацбанк почав продавати євро, а його прес-служба заявила:" ... Ми працюємо з контрагентами в США, щоб доставити значну партію готівкової валюти ".
Активно розпродаючи валюту зараз, в умовах світової фінансово-економічної кризи, що почалася, НБУ завдає непоправної шкоди Україні і її можливості вистояти в цій кризі, зокрема закуповувати необхідні препарати і обладнання для боротьби з коронавірусів. Крім того, Україна має в поточному році погасити зобов'язань на понад 17 млрд доларів США, і це тільки по зовнішніх платежах », - заявив Медведчук.

Народний депутат переконаний, що політика НБУ щодо утримання гривні спрямована на те, щоб дати час інвесторам, які вклали гроші в піраміду гривневих ОВДП, позбутися в їх.

«В останні шість років під виглядом реформ системно знищувався фінансово-банківський сектор країни. Як показала практика, Нацбанк виявився неспроможним належним чином реагувати і забезпечувати необхідний інституційний пакет, що запобігає системні фінансові та економічні деформації. По-перше, девальвація національної грошової одиниці. За період 2014-2020 років в результаті провальної політики НБУ офіційний курс гривні обвалився в 3,4 рази - з 7,99 до 27,27 грн / $. Вимушені інтервенції на валютному ринку регулятора останнім часом не сприяли зміцненню національної грошової одиниці - курс в обмінних пунктах досягав позначки в 29,6 грн / $. Навпаки, не підкріплена реальними фінансово-економічними інструментами ревальвація гривні в кінці 2019 року призвела до значних втрат у багатьох експортерів, зокрема аграріїв », - зазначив політик.

Популярні новини зараз

Сам у чужому місті: поліцейські знайшли на морозі хлопчика, плакав і кликав маму

Помер відомий ведучий легендарної програми: "Серце..."

Каменських нарешті показала дитину - дівчинка її копія, Потап щасливий: "Люблю обох"

Льоша Тригубенко вперше після "Холостячки" з'явився з дівчиною: блондинка з великими очима

Показати ще

В результаті розкручування НБУ девальваційний-інфляційної спіралі найбільше постраждали позичальники і вкладники вітчизняних банків, підкреслив Медведчук.

«Зокрема, вклади громадян України в національній валюті знецінилися еквівалентно в 3,5 рази, тоді як запозичення осіб в іноземній валюті були перераховані в бік збільшення на цю ж суму. В результаті багато громадян змушені були відмовитися від куплених раніше квартир, транспортних засобів та іншого », - зазначив парламентарій.

Крім того, Медведчук вказав на те, що під виглядом оздоровлення національної фінансової та банківської системи керівництво НБУ де-факто розправлявся з конкурентами.

«За період 2014-2020 років кількість банків в Україні скоротилося в 2,4 рази. На сьогодні в Україні налічується 75 банків, в тому числі 35 - з іноземним капіталом. Незважаючи на зростання обсягу золотовалютних резервів в 2014-2020 роках з $ 20,4 млрд до $ 26,6 млрд, з яких $ 22,5 млрд - цінні папери, на реальні ЗВР припадає лише $ 2,765 млрд - готівка, депозити, коррахунки і $ 1,34 млрд - монетарне золото. Ось як насправді виглядають резерви країни », - констатував політик.

На думку депутата, в умовах падіння цін на нафту і пандемії коронавіруса національним регулятором актуалізуються нові виклики.

«У цих умовах Україні потрібна принципово інша грошово-кредитна політика і відхід від ущербної політики останніх років на догоду МВФ. Зовнішнє управління банківською системою - загроза національній економічній безпеці країни. А значить, глава Нацбанку Яків Смолій і все керівництво національного регулятора має бути відправлений у відставку і притягнуто до відповідальності », - підсумував Віктор Медведчук.