У Європейському парламенті закликали ЄС підтримати ініціативу глави політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука по створенню "Парламентського виміру нормандського формату".

Про це йдеться в депутатському запиті депутата Європарламенту від Німеччини Максиміліана Кра до Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозепа Боррелл.

Наводимо повний текст запиту нижче:

"Вітаю проведення 9 грудня 2019 року в Парижі за ініціативою президента Франції Еммануеля Макрона саміту в" нормандському форматі ". Досягнення миру в Україні і відносини Росії з Україною є важливим пріоритетом для ЄС.

З метою прискорення мирного процесу один з лідерів другої за чисельністю парламентської фракції в Україні Віктор Медведчук виступив із ініціативою створення "Парламентського виміру нормандського формату". Основне завдання цієї ініціативи - реалізація на парламентському рівні мінських угод.

З кінця січня до початку березня пройшла серія зустрічей в Сенаті Франції, Бундестазі, Державній думі РФ, за підсумками яких ця ініціатива була підтримана депутатами всіх трьох парламентів, які представляють як більшість, так і опозицію.

Яка позиція Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та оборонної політики щодо цієї ініціативи?
Які подальші кроки Комісія вважає за необхідне вжити, щоб підштовхнути українську владу до виконання мінських угод? "

Нагадаємо, раніше Віктор Медведчук запропонував підключити до врегулювання ситуації на сході України парламенти країн "нормандської четвірки" - України, Росії, Німеччини та Франції.

Так, у Верховній Раді вже створено міжфракційне об'єднання "Міжпарламентський діалог заради миру". Зустрічі в рамках "Парламентського виміру нормандського формату" вже пройшли з депутатами парламентів Франції, Німеччини і Росії.

Про свою підтримку заявив президент Росії Володимир Путін. Крім того, в МЗС Франції заявили, що такий формат повинен сприяти врегулюванню ситуації в Україні.